26.04.2017/12:38

Spomlek z przychodami na poziomie 496 mln zł

Pierwsza połowa zeszłego roku była dla mleczarni bardzo trudna, zaś druga to czas nagłych wzrostów cen mleka i jego przetworów. Dla Spomleku miniony rok zakończył się bardzo dobrym wynikiem finansowym z przychodami na poziomie 496 mln zł.

W 2016 roku o 8 proc. w stosunku do roku poprzedniego wzrosła ilość skupowanego przez Spomlek mleka. Przyczyną wzrostu było zwiększenie produkcji mleka u dostawców spółdzielni oraz rozwój bazy surowcowej w oddziale Chojnice i Młynary. – Zrobimy wszystko, żeby następne 12 miesięcy przyniosło nam przynajmniej tyle samo pozytywów, co 2016 rok – mówi Edward Bajko, prezes spółdzielni.

Podkreśla on, że założeniem zarządu SM Spomlek jest kontynuowanie aktualnej strategii rozwoju firmy. Na 2017 rok planowana jest finalizacja budowy nowej, zautomatyzowanej linii serowarskiej w oddziale Chojnice, konsekwentne budowanie siły i wartości marek poprzez działania marketingowe i wizerunkowe oraz poszerzanie portfolio produktowego w kluczowych kategoriach serów żółtych.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku Spomlek zainwestował m.in. w innowacyjne opakowania ze struną. - Dzięki temu produkt ma szansę zachować świeżość jeszcze długo po pierwszym otwarciu – komentuje Aneta Mostowiec, rzecznik prasowy Spomleku. Ponadto mając na uwadze coraz silniejszy trend prozdrowotny, spółdzielnia wypuściła na rynek nowości, m.in.: Ser Mleczny – bez barwników i konserwantów, oraz ser Salami Serenda w opakowaniu „cztery plastry”. - Jeżeli chodzi o sery, to  takie opakowanie jest unikatowe w skali kraju – zaznacza Mostowiec.

- Jeśli można poprawić coś w produkcji, tak żeby nie szkodziła ona środowisku, to my jako władze przedsiębiorstwa mamy obowiązek to zrobić. Z tego powodu zwróciliśmy się o wsparcie na wdrożenie projektów służących poprawie efektywności energetycznej – dodaje Edward Bajko. –  Pierwszą inwestycję, której efekt ekonomiczny powiązany jest z ochroną środowiska wprowadziliśmy w Radzyniu Podlaskim. Zmodernizowaliśmy tam istniejący układ odpylania dla kotłowni zakładowej i zautomatyzowaliśmy proces spalania i odzyskiwania ciepła ze spalin – wyjaśnia.

Mniejsze zużycie energii to niższe koszty dla firmy oraz ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Spomlek ma przyznane świadectwa białych certyfikatów. Potwierdzają one zaoszczędzenie określonej ilości energii w wyniku realizacji inwestycji służących poprawie efektywności energetycznej.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.