14.01.2020/22:30

Sprzedaż Biedronki wzrosła w 2019 r. do 53 mld zł! Sieć wykorzystała świetne warunki rynkowe

Spółka Jeronimo Martins, do której należy sieć supermarketów Biedronka podała wstępne wyniki finansowe za 2019 r.  Sprzedaż w sklepach Biedronki wzrosła w ub. roku do 12,62 mld euro (tym samym wyniosła ok 53 mld zł), co oznacza wzrost rdr w euro o 7,9 proc., a w walucie lokalnej o 8,8 proc. Sprzedaż porównywalna LFL zwiększyła się o 5,8 proc.

Limit 8 bezpłatnych artykułów w miesiącu został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • Bakbar 16.01.2020

  Przecież Eurocash to de facto odłam JMD tylko w celu uniknięcia zapisów o nadużywaniu pozycji dominującej wydzielili te biznesy (przypominam że według UE po przekroczeniu 40% udziałów następuje koniec z wycieczkami pod wodą = koniec rozwoju JMD pod logo Biedronka). Aktualnie to dwa rozwijające się równolegle biznesy oparte na know how JMD i oba do 40% maja daleko ale łącznie??? No to mamy odpowiedź dlaczego osobno?

 • @klik 16.01.2020

  Wolny rynek. Funkcjonuje tak cały cywilizowany świat. Musisz się z tym pogodzić czy chcesz czy nie chcesz. Biedronka urosła w polsce, nie jest to koncept przeniesiony z zachodu jak Kaufland czy Lidl. Pracuje w niej cała masa polaków. Czy chcesz tym ludziom zabrać pracę? Podatki które płaci biedra są zdecydowanie wyższe niż wszyskich razem zebranych polskich operatorów. Nie czepiasz sie eurocashu i jego podmiotom? Tylko biedra solą w oku. Komuś się widzę marzy powrót socrealizmu.

 • klik 15.01.2020

  To już jest dominacja i dalszy brak reakcji Rządu i Parlamentu na ten monopol, skończy się likwidacją polskiego handlu. Zrobią to wspólnie z Lidlem i Kauflandem i Żabą,/niedzielny handel/ co zapowiadali20 lat temu !!!! Obce sieci zdominowały krwioobieg polskiej gospodarki czyli handlu. Czy tak ma wyglądać repolonizacja, którą zapowiadał Premier Morawiecki?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.