05.08.2020/11:45

Sprzedaż detaliczna w czerwcu wzrosła o 2,0 proc. rdr [EUROSTAT]

Według danych Eurostatu sprzedaż detaliczna w Polsce w czerwcu wzrosła o 2,0 proc. rdr, po wzroście o 1,7 proc. rdr w maju. Jednocześnie według Eurostatu w ujęciu miesięcznym sprzedaż detaliczna w naszym kraju wzrosła o 3,3 proc.

Należy podkreślić, że dane Eurostatu obejmują także najmniejsze firmy, zatrudniające poniżej 10 pracowników, czyli w tym przypadku małe, rodzinne sklepy i nie obejmują sprzedaży samochodów, tak jak ma to miejsce w przypadku danych GUS.

Ostatnie dane Eurostatu pozostają w pewnej sprzeczności z tym, co podał GUS. Według statystyk tego urzędu sprzedaż detaliczna w naszym kraju w cenach stałych spadła w czerwcu w porównaniu z analogicznym miesiącem rok wcześniej o 1,3 proc. W stosunku do maja zwiększyła się natomiast o 8,4 proc.

Trzeba jednak zaznaczyć, że dane GUS uwzględniają także sprzedaż samochodów, której statystyki europejskiego urzędu nie obejmują. A to właśnie auta, podobnie jak motocykle i części zamienne cieszyły się w czerwcu obniżonym popytem.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także