22.11.2018/14:31

Sprzedaż detaliczna żywności i napojów z bardzo niską dynamiką

Sprzedaż detaliczna w cenach stałych w październiku br. była wyższa niż przed rokiem o 7,8 proc. (wobec wzrostu o 7,1 proc. w październiku ub. roku). W porównaniu z wrześniem br. miał miejsce wzrost sprzedaży detalicznej o 6,6 proc. W grupie „żywność, napoje i wyroby tytoniowe sprzedaż wzrosła w tym ujęciu zaledwie o 1,5 proc.

Wśród grup o znaczącym udziale w sprzedaży detalicznej „ogółem” wyższy niż przeciętny wzrost w październiku 2018 r. w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku (w cenach stałych) zaobserwowano w przedsiębiorstwach z grupy „pozostałe” (o 15,0 proc. wobec wzrostu o 9,8 proc. przed rokiem), jak również w podmiotach sprzedających paliwa stałe, ciekłe i gazowe (o 11,0 proc. wobec wzrostu o 5,6 proc. przed rokiem) oraz w jednostkach handlujących pojazdami samochodowymi, motocyklami, częściami (o 9,7 proc. wobec wzrostu o 11,8 proc. przed rokiem).

Spośród grup o niższym udziale w sprzedaży detalicznej „ogółem” wysoki wzrost wykazały podmioty z grup: „farmaceutyki, kosmetyki, sprzęt ortopedyczny” (o 11,7 proc.); „tekstylia, odzież, obuwie” (o 11,6 proc.) oraz „meble, rtv, agd” (o 7,5 proc.).

W okresie styczeń-październik br. wzrost sprzedaży detalicznej w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku wyniósł 6,5 proc. (wobec wzrostu o 7,2 proc. w 2017 r.)

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.