11.06.2018/09:58

Sprzedaż Piotra i Pawła. Robert Krzak: Będziemy rozpatrywać oferty w najbliższych tygodniach

- Zgodnie z naszym procesem due diligence, mamy część ofert, na które oczekiwaliśmy. Czekamy jeszcze na pozostałe oferty. Będziemy je rozpatrywać w ciągu najbliższych tygodni - mówi portalowi wiadomoscihandlowe.pl Robert Krzak, wiceprezes Piotra i Pawła.

Jak zapewnia przedstawiciel supermarketowej sieci, finalny inwestor dla Piotra i Pawła powinien zostać wybrany "do połowy tego roku". Przypomnijmy, że tymczasowo formalnie właścicielem sieci są fundusze zarządzane przez TFI Capital Partners, które przejęły 100 proc. udziałów w firmie od rodziny Wosiów.

- Konsolidacja nas nie ominie. Tych, co jeszcze zostają samodzielni, też nie ominie. To jest tylko kwestia czasu - podkreśla Krzak.

Wiceprezes Piotra i Pawła uważa, że na polskim rynku jest miejsce dla tego rodzaju sieci handlowej. - Piotr i Paweł zbudował sobie pozycję delikatesów, ale już od dłuższego czasu nie jest operatorem delikatesowym. Ja to nazywam up-marketowym supermarketem - wyjaśnia Robert Krzak.

Jak zauważa, sieć Piotr i Paweł musi zmagać się ze swoimi problemami, a podstawowym z nich jest brak skali. - Skala jest podstawowym argumentem w rozgrywce. Jej brak jest śmiertelny [dla przedsiębiorstw] - tłumaczy Krzak.

Więcej w materiale wideo (nagranie z 10 maja br.).

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • hans 25.06.2018

    Krzaku, witaj w biedrze

  • $$$$ 14.06.2018

    Nie ma to jak oddać Polski biznes w obce ręce

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.