07.07.2020/16:58

Sprzedaż w sklepach Top Secret spadła prawie o połowę

Grupa Redan poinformowała, że sprzedaż towarów odzieżowej marki Top Secret w czerwcu 2020 r. wyniosła łącznie ok. 16 mln zł i była niższa o 31 proc. porównując do czerwca poprzedniego roku. W ujęciu narastającym sprzedaż Top Secret wyniosła ok. 60 mln zł i była niższa o 47 proc. niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Sam czerwiec br. był o 30 proc. gorszy dla Top Secret pod względem sprzedaży, która w Polsce wyniosła 13 mln zł, przy powierzchni sieci niższej o 8 proc. r/r. 

Redan zauważa, że w drugim miesiącu po przywróceniu handlu w galeriach handlowych poziomy sprzedaży są istotnie niższe r/r. Wejścia do sklepów były o ok. 40 proc. niższe, co tylko częściowo zostało skompensowane ich wyższą efektywnością. 

Firma zmieniła politykę cenową i handlową, co zaowocowało nieznacznym wzrostem w zakresie realizowanej marży procentowej na sprzedaży rok do roku. Poziom sprzedaży też okazał się wyższy od skorygowanego planu na 2020 r. w związku z epidemią COVID-19. 

W analizowanym okresie spadki obrotów odnotował również sklep internetowy Top Secret. Przychody ze sprzedaży towarów z tego kanału w czerwcu 2020 roku wyniosły 1,7 mln zł, co oznacza spadek o 9 proc. w stosunku do czerwca 2019 roku. W ujęciu narastającym sprzedaż sklepu internetowego Top Secret w Polsce wyniosła 10,2 mln zł i była ok. 37 proc. niższa niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Podobnie jak w przypadku sprzedaży stacjonarnej, wypracowany został wyższy wolumen marży na sprzedaży internetowej.

Redan zamknął lub utracił wpływ na sklepy znajdujące się zagranicą, nie otworzył na skutek pandemii niektórych placówek w Polsce. Zamknięto również część sieci outletowej w związku ze zmniejszeniem dostępności zapasów z poprzednich sezonów. Powierzchnia punktów handlowych działających w sieci sprzedaży na koniec czerwca 2020 roku wyniosła 29,2 tys. m2, tj. była o 22 proc. niższa niż w tym samym momencie 2019 r. 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • (...) 09.07.2020

    mówiąc szczerze to zadziwiająca informacja ponieważ na co dzien w newsach czytamy że sprzedaż internetowa wzrosła nieprawdopodobnie, wszędzie ... dziwne

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.