16.01.2019/22:37

Stacje Circle K wspierają program edukacyjny dla dzieci „Drogowe ABC”.

W marcu br. Polski Czerwony Krzyż zainauguruje w przedszkolach w całej Polsce pierwszą edycję programu edukacyjnego, którego celem jest promocja wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród najmłodszych dzieci i ich opiekunów. Program „Drogowe ABC” jest w całości finansowany przez właściciela Circle K Polska.

Jak wynika z badania przeprowadzonego na potrzeby programu wśród rodziców i opiekunów, ponad 80 proc. dzieci w drodze do przedszkola lub szkoły przechodzi przez przejście bez sygnalizacji świetlnej, 68 proc. przemieszcza się przed świtem lub po zmroku, a ponad 65 proc. dzieci musi zejść na jezdnię ze względu na brak chodnika lub utrudnienia dla pieszych. Oznacza to, że już kilkuletnie dzieci codziennie narażone są na niebezpieczeństwo.

Mimo to co piąty rodzic przyznaje, że sam nie ma wystarczającej wiedzy, a co siódmy – czasu, aby uczyć swoje dziecko zasad bezpieczeństwa na drodze czy podstaw udzielania pierwszej pomocy.

Odpowiedzią na potrzeby dzieci i rodziców jest program „Drogowe ABC” organizowany przez Polski Czerwony Krzyż oraz Circle K Polska. Celem programu jest edukacja dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat) w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ramach programu najmłodsi poprzez połączenie nauki i zabawy zdobędą użyteczne informacje na temat bezpiecznego poruszania się na drodze, ale także bezpiecznej jazdy w foteliku, na rowerze, czy hulajnodze, zawsze pamiętając o kasku, czy konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa. Jednym z podstawowych celów programu będzie także upowszechnianie znajomości numerów alarmowych wśród dzieci oraz zaznajamianie w przyjazny sposób z podstawami udzielania pierwszej pomocy.

Każde dziecko, które weźmie udział w programie otrzyma materiały edukacyjne w postaci kolorowanek, a także samoprzylepne odblaski poprawiające widoczność na drodze. W ramach programu przygotowano również we współpracy z metodykami gotowe scenariusze lekcji wspomagające pracę nauczycieli.

Program edukacyjny „Drogowe ABC” rozpocznie się w przedszkolach w marcu i będzie trwał do czerwca 2019 roku, obejmując 25 tysięcy dzieci z przedszkoli w całej Polsce. Działania w całości finansowane są ze środków przekazanych przez partnera programu – firmę Circle K. Od 16 stycznia do 20 marca br. z każdej kawy, herbaty lub gorącej czekolady zakupionej na stacjach Circle K w całej Polsce, firma przekaże 10 groszy na realizację programu „Drogowe ABC”.

– Współdziałanie na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, a w szczególności bezpieczeństwa dzieci, jest nam szczególnie bliskie i spójne z naszą misją jako firmy odpowiedzialnej społecznie. Wierzymy, że odpowiednia edukacja wśród najmłodszych jest najlepszym i najbardziej efektywnym sposobem, by budować odpowiedzialne i świadome społeczeństwo. „Drogowe ABC” to ważna inicjatywa, która w przystępny i ciekawy sposób przekazuje dzieciom wiedzę, jednocześnie ucząc prawidłowych wzorców zachowań, które na co dzień mogą podnosić bezpieczeństwo całych rodzin. Dlatego firma Circle K zdecydowała się przekazać część zysku z każdego gorącego napoju z kawiarki zakupionego na naszych stacjach do PCK na rzecz programu „Drogowe ABC” – mówi Rafał Droździak, dyrektor ds. Marketingu i Komunikacji w Circle K Polska.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • bernaatka 11.02.2019

    jak zgłosić grupę przedszkolną do programu

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.