18.01.2017/09:36

Stacje paliw będą zamykane?

W poniedziałek, 16 stycznia, minął termin składania przez właścicieli stacji paliw wniosków o zmianę posiadanych koncesji na handel benzynami, olejami napędowymi i LPG. Część z nich mogło nie zdążyć wypełnić tego obowiązku, co oznacza, że powinni zamknąć obiekty. Urząd Regulacji Energetyki rozpoczął właśnie weryfikację tysięcy dokumentów.

Konieczność składania wniosków związana była z wejściem w życie 16 grudnia 2016 r. rozporządzenia Ministra Energii ws. szczegółowego wykazu paliw ciekłych podlegających koncesjonowaniu, związanego ze znowelizowaną ustawą Prawo energetyczne. Zaczęła ona obowiązywać 2 września 2016 r. i od tego właśnie dnia przedsiębiorcom znane były zawarte w niej obowiązki.

Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, na niemal 7800 koncesji na handel paliwami złożono ok. 2300 wniosków o koncesje (w większości o aktualizację zezwolenia). Możliwe, że niektóre dokumenty nie zostały jeszcze uwzględnione w spisie, ale istnieje prawdopodobieństwo graniczące z pewnością, że część firm nie zdążyła z wypełnieniem obowiązku i w efekcie powinna zamknąć stacje, bo prowadzona sprzedaż paliwa jest nielegalna.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.