22.06.2018/12:10

Stacje paliw BP udostępnią usługę wypożyczania samochodów na minuty

Koncern paliwowy BP dostrzega potencjał carsharingu. Firma zorganizuje miejsca parkingowe i udostępni samochody, które można będzie wypożyczać na minuty czy godziny. Na pierwszy ogień pójdzie Poznań, potem inne duże miasta w Polsce – informuje Interia.

Eksperci BP prognozują, że opłacalność samochodów współdzielonych będzie szybko rosła. Firma zamierza na części ze swoich 537 stacji udostępnić usługę wynajmu samochodów. Auta będzie można wypożyczać na minuty, godziny, a nawet dni i dłuższe okresy – informuje Interia.

BP zaczyna od Poznania, gdzie usługa jest już popularna, m.in. dzięki firmie Click2Go, zajmującej się carsharingiem. Koncern podpisał z tą firmą umowę współpracy. Na 14 stacjach w Poznaniu oraz dwóch na obrzeżach miasta rozmieszczona zostanie flota 102 samochodów Toyota Yaris w wersji hybrydowej.

We wspólnych planach rozwojowych BP i Click2Go są następne duże miasta w całej Polsce, jednak obie firmy na razie nie chcą podawać żadnych szczegółów.

Aby skorzystać z usługi, wystarczy zarejestrować się w serwisie i zainstalować aplikację mobilną. Za jej pomocą można odnaleźć najbliższy pojazd i go zarezerwować. Aplikacja służy też do otwarcia i uruchomienia pojazdu. Po dojechaniu na miejsce wystarczy wysiąść i zamknąć samochód. Płatność zostanie zrealizowana automatycznie – czytamy w Interii.

Czytaj więcej na interia.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.