03.07.2018/10:43

Starbucks będzie finansował pracownikom pełne procedury zmiany płci

Amerykańska sieć kawiarni ogłosiła, że zamierza finansować swoim transseksualnym pracownikom pełne procedury zmiany płci. Tego rodzaju zabiegi zwykle są wykluczane z polis przez ubezpieczycieli – informuje serwis Pink News.

Starbukcs ogłosił swój plan pod koniec czerwca, zaznaczając, że poza podstawowymi zabiegami, związanymi ze zmianą płci, będzie pokrywał koszty wszystkich medycznych procedur, wykonywanych w przypadku zmiany płci. Dotyczy to także zabiegów, które do tej pory traktowane były jako kosmetyczne. Firma będzie także pomagać transseksualnym pracownikom w znalezieniu odpowiednich lekarzy i świadczeniodawców – informuje serwis Pink News.

Ron Crawford, wiceprezes firmy ds. benefitów pracowniczych, wyraził nadzieję, że nowy plan będzie rzeczywiście pokrywał całość kosztów operacji zmiany płci. – Chcemy zapewniać transseksualnym pracownikom wszechstronną pomoc, będziemy z nimi prowadzić staranne konsultacje, tak aby nasza pomoc rzeczywiście sprawiła, że staną się tymi osobami, jakimi się naprawdę czują. O tej kwestii należy myśleć w kategoriach pełnej równości wszystkich ludzi. Nikt inny tego nie robi – zapewnił menedżer.

W Stanach Zjednoczonych wielu pracodawców pokrywa koszty głównych zabiegów, związanych ze zmianą płci. Starbucks czyni tak od 2012 r.

Zgodnie z zaleceniami organizacji Human Rights Campaign (Kampania na rzecz Praw Człowieka), pracodawcy negocjujący z firmami ubezpieczeniowymi zbiorowe polisy zdrowotne dla pracowników, powinni dążyć do tego, by obejmowały one także zabiegi związane ze zmianą płci. Podobnego zdania jest stowarzyszenie American Medical Association, które przyłączyło się do Kampanii w 2008 r. publikując oświadczenie, w którym apeluje, by publiczne i prywatne polisy zdrowotne obejmowały także zabiegi medyczne, związane z zaburzeniami identyfikacji płciowej, tak jak rekomendują lekarze.

Z danych HRC wynika, że w 2004 r. tylko jedna amerykańska firma z listy Fortune 1000 oferowała pracownikom polisy zdrowotne, obejmujące zabiegi związane ze zmianą płci. W 2012 r. czyniło tak już 56 firm z listy Fortune 100 (56 proc.) 140 firm z listy Fortune 500 (28 proc.) i 165 firm z listy Fortune 1000 (17 proc.).

Żródło: pinknews.co.uk

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.