11.05.2020/09:20

Starbucks otwiera kawiarnie w Polsce. Na razie będą serwować kawę i jedzenie na wynos

W kawiarniach Starbucks ponownie można zamawiać kawę, inne napoje oraz jedzenie. Do czasu pełnego odmrożenia gastronomii w Polsce, zamówienia można będzie realizować jedynie w modelu na wynos.

Od pierwszego tygodnia maja wszystkie lokale Starbucks w Polsce będą działały w modelu na wynos, umożliwiając klientom zamawianie i odbieranie napojów oraz jedzenia na miejscu w kawiarniach. Sieć informuje w komunikacie, że będzie stosować "dodatkowe środki ostrożności zgodne z zaleceniami władz państwowych, w tym także te dotyczące dystansowania społecznego".

- Poza ograniczeniem liczby osób, nadal preferowaną formą płatności pozostaną transakcje zbliżeniowe, a wszystkie napoje będą wydawane w papierowych kubkach (przy honorowaniu wcześniejszych zniżek za przychodzenie z własnym kubkiem). Przy wejściu do kawiarni dostępne będą też płyny dezynfekujące, a na podłodze umieszczone zostaną specjalne oznaczenia, pomagające zachować 2 metry wymaganej odległości między klientami - tłumaczy Starbucks w komunikacie.

Wcześniej, w okresie bezpośrednio po zamknięciu kawiarni przez rząd, Starbucks w wybranych lokalizacjach prowadził sprzedaż za pośrednictwem okienek Take Away (patrz: zdjęcie).

Przedstawiciele służby zdrowia w dalszym ciągu mogą odbierać w kawiarniach Starbucksa darmowe napoje.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Kawosz 11.05.2020

    Lepiej zrobić tak - wpuszczamy do lokalu klientów ale stoliki są rozsunięte o 2m od siebie i siedząc przy stoliku można nie mieć maseczki, a jak wstajesz od stolika to zakładasz maseczkę. I byłby zdrowy kompromis

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.