05.06.2018/14:48

Starbucks traci legendarnego prezesa. Odchodzi Howard Schultz

Z dniem 26 czerwca Howard Schultz zwolni fotel szefa sieci kawiarni Starbucks – podaje cnbc.com powołując się na pismo, które Schultz skierował do pracowników.

Znani są już następcy szefa największej sieci kawiarni na świecie: nowym prezesem zostanie Myron E. Ulman, uprzednio prezes firmy J.C. Penney. Stanowisko wiceprezesa obejmie Mellody Hobson, która dotychczas była prezesem firmy Ariel Investments.

63-letni dziś Howard Schultz to w sieci Starbucks człowiek-legenda, menadżer, który wprowadził sieć na nowoczesne tory. Do firmy, jako dyrektor sprzedaży i marketingu, dołączył w 1982 roku, 11 lat po tym, jak w Seattle's Pike Place Market powstała pierwsza kawiarnia pod szyldem Starbucks. Za jego czasów firma przekształciła się w potężne przedsiębiorstwo, które dziś dysponuje ponad 28 000 lokalami na całym świecie.

W Stanach Zjednoczonych spekuluje się, że odejście Schultza ma związek z jego planami kariery politycznej. Podczas ostatniego wyścigu do Białego Domu popierał Hillary Clinton.

W środowisku przedsiębiorców uchodzi za wizjonera i menadżera wrażliwego społecznie, m.in. jego inicjatywą było objęcie pracowników Starbucksa ubezpieczeniami zdrowotnymi, co w Ameryce lat 80. należało do wyjątków. Ostatnio był żywo żywo zaangażowany w zażegnanie kryzysu wizerunkowego firmy, gdy w jednym z lokali Starbucks doszło do incydentu na tle rasistowskim.

W Polsce szyld Starbucks jest obecny od 2009 roku, licencję na jego prowadzenie posiada firma AmRest. Obecnie w naszym kraju działają 64 kawiarnie, firma zatrudnia około tysiąca osób.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.