01.07.2014/10:44

Stawki interchange mogą jeszcze spaść

Od wtorku 1 lipca obowiązują nowe obniżone stawki interchange w wysokości 0,5 proc. Możliwe jednak, że to nie koniec obniżek.

Jak już pisaliśmy w „WH”, w Parlamencie Europejskim trwają prace, mające na celu obniżenie stawki interchange do 0,2 proc. dla kart debetowych i 0,3 proc. dla kart kredytowych. Wiele wskazuje na to, że nowy pułap może zacząć obowiązywać już pod koniec 2015 roku. Są też inicjatywy organizacji kartowych, np. Visa Europe podjęła wobec Komisji Europejskiej zobowiązanie, iż od 1 stycznia 2015 roku sieci handlowe obsługiwane przez agentów rozliczeniowych z zagranicy będą mogły pod pewnymi warunkami ustalonymi z Komisją Europejską korzystać z obniżonych do 0,2 i 0,3 proc. stawek interchange, a polscy agenci będą je mogli stosować dla firm działających w innych krajach Unii.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.