15.11.2016/15:52

Stokrotka chce otworzyć ok. 100 sklepów w 2017 r.

Dariusz Kalinowski, prezes spółki Emperia Holding zapowiedział, że w 2016 r. firma uruchomi ok. 60 sklepów, zaś w przyszłym roku będzie to ok. 100 palcówek handlowych w formacie supermarketowym I marketowym.

Jak podkreślił Dariusz Kalinowski, do planu otwarć na przyszły rok nie zostały wliczone ewentualne przejęcia oraz planowany rozwój sieci sklepów convenience. Przypomnijmy, że pierwszy “wygodny” sklep ma zostać otwarty w I kw. 2017 r. w Świdniku koło Lublina.

Warto zwrócić uwagę, że pod szyldem Stokrotka ruszy w tym roku jeszcze ok. 20 sklepów. Z planiowanych 60 firma uruchomiła dotychczas 39 palcówek handlowych.

Sieć Stokrotka odnotowała w 2015 r. roku rekordowe w swojej historii tempo otwarć powiększając się o 80 nowych sklepów. W bieżącym roku otworzono już 39 nowych placówek detalicznych. W samym III kwartale uruchomiono łącznie 11 nowych sklepów, w tym: 2 supermarkety, 1 market i 8 sklepów franczyzowych. Finalnie na koniec III kw. br. sieć liczyła 358 sklepów.

Dariusz Kalinowski dodał, że do końca listopada spółka wytypuje miejsca, gdzie mogą powstać nowe centra dystrybucji. Trzeci magazyn Stokrotki może ruszyć pod koniec przyszłego roku.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Polonista 16.11.2016

    Poprawcie "palcówki" w leadzie.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.