26.10.2017/16:06

Stokrotka Express zamiast 5Market. Emperia zmienia nazwę nowej sieci convenience

Po uruchomieniu w okresie od kwietnia do sierpnia br. trzech sklepów testowych Stokrotka Express, obecnie operator uruchomił dwie kolejne placówki – w Lublinie i Skierniewicach. Po supermarkecie i markecie Emperia rozwija własny koncept convenience.

Oba nowe sklepy mają charakter proximity – położone są w często uczęszczanych lokalizacjach w sąsiedztwie osiedli mieszkaniowych. W ofercie mają wszystkie niezbędne w gospodarstwie domowym produkty spożywcze. W miarę rozwoju formatu sklepy będą przygotowane do świadczenia szeregu usług dodatkowych. Klienci będą mieli darmowy dostęp do Wi-Fi, będą mogli zarejestrować czy doładować karty prepaid, zapłacić za rachunki, a nawet skorzystać z usług firmy kurierskiej.

Obiecujące efekty dotychczasowych testów skłoniły spółkę Stokrotka, należącą do GK Emperia, do otwierania kolejnych placówek, wciąż w formule testowej. Jednocześnie podjęta została decyzja o zmianie nazwy 5Market na nową, lepiej wpisującą się w trendy rynkowe – Stokrotka Express.

Powierzchnia sprzedażowa nowych placówek w Lublinie i Skierniewicach wynosi odpowiednio 71 i 105 mkw. Operator chce, by Stokrotki Express odróżniały się od innych sklepów w formacie convenience działających na rynku. Ich mocną przewagą mają być artykuły świeże, a także asortyment optymalnie dopasowany do potrzeb klientów, pozwalający zaopatrzyć gospodarstwa domowego we wszystkie podstawowe artykuły spożywcze.

Ważnym elementem oferty nowych sklepów będzie kącik gastronomiczny, w którym można będzie napić się kawy czy zjeść ciepłą przekąskę.

Sieć sklepów Stokrotka Express rozwijana będą w formule franczyzowej. Powierzchnia typowego sklepu wynosić będzie od 100 do 150 mkw. Emperia największy potencjał do rozwoju nowego konceptu widzi w dużych aglomeracjach miejskich. Jednak obecnie rozwój sieci determinować będzie układ sieci centrów dystrybucyjnych, które działają pod Warszawą i w Lublinie. Można się spodziewać, że to właśnie wokół m.in. tych dwóch miast skupiony zostanie rozwój sieci na początkowym etapie. Równocześnie warto nadmienić, że jeszcze w tym roku ruszy w okolicach Sosnowca kolejny magazyn Stokrotki.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.