20.01.2013/15:00

Stokrotka uruchamia własną logistykę

Własna logistyka pozwoli Emperii uniezależnić się w zakresie zaopatrzenia sklepów od Eurocashu i nabywać do 90 proc. towarów bezpośrednio od producentów. Pierwsze dostawy będą realizowane już od lipca br.

Termin ten nie jest przypadkowy. Stokrotkę wciąż zaopatruje bowiem Tradis, który kiedyś należał do Emperii, ale został przejęty przez Grupę Eurocash. Umowa na dostawy pomiędzy podmiotami obowiązuje do końca czerwca br. O tym, że nie zostanie przedłużona na obecnych warunkach, wiadomo było już wcześniej, bo prezes Emperii, Artur Kawa, mówił wprost, że przeciętne wyniki Stokrotek to w sporej mierze wina cen, jakie narzucił Tradis. Choć Emperia ogłosiła plany budowania własnej logistyki kilka miesięcy temu, dopiero pod koniec grudnia ub.r. podpisała umowę z firmą Prologis na wynajem centrum dystrybucyjnego. Obiekt o łącznej powierzchni ponad 27 000 mkw., mający ponad 5000 mkw. powierzchni schładzanej, znajduje się w Teresinie (woj. mazowieckie). Będzie on miejscem składowania asortymentu ogólnokrajowego. Produkty będą stąd codziennie transportowane bezpośrednio do sklepów oraz do ośmiu magazynów regionalnych, pełniących funkcję punktów przeładunkowych. Stokrotka prowadzi obecnie zaawansowane rozmowy z dostawcami usług transportowych i pojazdów. – Planując łańcuch dostaw, nie wykluczamy dalszej współpracy z dystrybutorami hurtowymi – w tym z Eurocashem – w zmienionym zakresie i na nowych zasadach – mówi Dariusz Kalinowski, prezes Stokrotki. Obecnie sieć skupia 202 placówki o powierzchni od 400 do 800 mkw. 

(SSZ)

Wiadomości Handlowe, Nr 1 (121) Styczeń 2013

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.