12.07.2013/10:56

Stokrotka wchodzi we franczyzę

Jesienią ruszą pierwsze testowe sklepy franczyzowe sieci Stokrotka. Dariusz Kalinowski, szef Grupy Emperia i Stokrotki, zapowiada, że program franczyzowy pełną parą ruszy od początku przyszłego roku.


Prace nad ostatecznym kształtem franczyzy wciąż trwają. Przyjęto zasadę, że takie placówki nie mogą się różnić od sklepów własnych sieci. Sklepy franczyzowe będą miały podobną powierzchnię handlową rzędu 400-800 mkw., ten sam wystrój i asortyment oraz będą działały w oparciu o dostawy z magazynu centralnego sieci. Klient nie powinien nawet zauważyć, czy znajduje się w sklepie własnym czy franczyzowym.
Powołanie franczyzy dla Stokrotki to efekt coraz częściej pojawiających się sugestii ze strony detalistów zainteresowanych współpracą z Grupą Emperia. Franczyza będzie rozwijana niezależnie od rozwoju sklepów własnych. Zarząd firmy spodziewa się, że przyrost ilościowy Stokrotek franczyzowych ma być podobny do sklepów własnych, których liczba ma rosnąć od 2014 o 30 placówek rocznie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.