14.06.2018/12:20

Stołeczna restauracja Leonardo Verde ma certyfikat Certyfikat V-Label

Certyfikat V-Label, którym oznacza się wysokie jakości wegańskie i wegetariańskie produkty spożywcze i kosmetyczne, usługi oraz punkty gastronomiczne otrzymał właśnie wegański lokal Leonardo Verde.

Od września 2016 roku, kiedy V-Label rozpoczął swoją działalność w Polsce, oznaczono nim już kilkaset produktów. Punkty gastronomiczne mogą być oznaczane tym wyróżnieniem od roku. Certyfikat ma obecnie 12 lokali.

Marki i producenci, którzy wyróżnieni zostali certyfikatem V-Label w Polsce to np. Dr. Oetker, Polsoja, Sotelli, Grupa Otmuchów, Dijo, Oryginalny Sok, Onedaymore, Fanex, Ministerstwo Dobrego Mydła, restauracje Tel Aviv czy Wegeguru.

Leonardo Verde przy ul. Poznańskiej w Warszawie to pierwsza w Polsce restauracja oferująca roślinne wariacje na temat kuchni włoskiej w wydaniu zdrowym, bezcukrowym, szeroko korzystająca z produktów bezglutenowych. Menu lokalu charakteryzują oryginalne i nieoczywiste połączenia smaków i konsystencji roślin. Restauracja serwuje ciasta bez cukru i bez glutenu, ekologiczne wina oraz koktajle alkoholowe na bazie owoców, warzyw i ziół.

Aby dostać certyfikat lokal musiał przejść audyt, polegający w pierwszym etapie na rozmowach z szefem kuchni i managerami lokalu, a w drugim na przebadaniu składników używanych w kuchni restauracji pod kątem zawartości substancji pochodzenia zwierzęcego.

V-Label to symbol certyfikujący produkty i usługi przeznaczone dla wegetarian i wegan. Po raz pierwszy został zastosowany ponad 20 lat temu w Szwajcarii. Certyfikacji podlegają produkty spożywcze, kosmetyki, usługi oraz punkty gastronomiczne.
Obecnie oznaczenie wykorzystywane jest na ponad 15 tysiącach produktów w 44 krajach. Przyznaje je Europejska Unia Wegetariańska (EVU). Licencja V-Label wydawana jest na rok.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.