02.08.2018/08:06

Susza uderzy w produkcję mleka i... frytek

Susza, która dotknęła środkowoeuropejskie kraje, daje się we znaki szczególnie Niemcom. Trudna sytuacja czeka nie tylko hodowców, ale także producentów mleka czy... frytek - pisze Puls Biznesu.

Susza doprowadziła do dużych niedoborów w paszy dla zwierząt. W Polsce nie ma jeszcze tragicznej sytuacji - hodowcy mają zapasy z ubiegłego roku. Gorzej jest w Niemczech, gdzie rolnicy zaczynają wybijać swoje stada.

Trudna sytuacja sprawi, że nie ma co liczyć na zwiększenie liczebności stad w całym roku. Dlatego eksperci spodziewają się, że dynamika wzrostu produkcji mleka będzie znacząco niższa, niż gdyby nie było suszy. W Polsce nie należy się jednak spodziewać spadku produkcji.

Inny problem mają producenci frytek w Niemczech. Susza sprawiła, że tegoroczne ziemniaki są znacznie mniejsze i jest ich o wiele mniej, niż w ubiegłym roku. Dlatego przemysł będzie musiał produkować mniejsze frytki, a ich cena będzie wyższa, niż rok temu.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.