18.12.2017/11:10

Święta last minute? Galeria radzi, jak robić zakupy

Około 25 proc. klientów zostawia zakupy na ostatni tydzień przed świętami - mówi Violetta Dziubin-Juszczyk, marketing manager Galerii Jurajskiej. Centrum radzi, jak przetrwać tłok i kolejki przy kasach.

- Co czwarta osoba planująca kupić prezent, kupi go w tygodniu poprzedzającym święta – wyliczył brytyjski The Telegraph.  Oznacza to, że wybierając się na zakupy musimy nie tylko uzbroić się w cierpliwość, ale także lepiej zaplanować i przemyśleć nasz shopping, bo na zwrot kupionych prezentów może być za późno. - Zakupy na ostatnią chwilę to spore wyzwanie, zwłaszcza jeśli nie wiemy, co chcemy kupić na prezent. Warto więc przygotować się na wyprawę do sklepu, tak aby była ona efektywna, szybka i nie przyniosła rozczarowania ani kupującemu, ani obdarowanemu – mówi Violetta Dziubin-Juszczyk, marketing manager Galerii Jurajskiej.

Zrób listę i trzymaj się jej
To wcale nie jest staroświecki sposób na robienie skutecznych i szybkich zakupów. Wypisanie rzeczy, które chcemy kupić nie tylko usprawnia zakupy, ale także przyspiesza decyzję w sklepie. Przygotowanej listy warto się trzymać. – Robienie zakupów z listą to żaden wstyd. Jest to sposób nie tylko na szybkie kupowanie, ale także na trzymanie się założonego budżetu i pomysłu na prezent. Brak listy tylko zachęca nas do sięgania po produkty i prezenty, które są nieprzemyślane albo nawet zbędne – mówi przedstawicielka galerii.

Rób zakupy jak ćwiczenia - na czas
Chociaż zakupy na czas to nigdy nie jest dobry pomysł, to w okresie świątecznym,  warto dobrze planować czas spędzony w galerii. Powód? Jeśli będziemy skupieni na zadaniu, określonych celach i czasie unikniemy wypraw w nieznane do sklepów, do których zwykle byśmy nie zajrzeli i po rzeczy, które tylko obciążą świąteczny budżet.

– Statystyczny Polak na zakupy w galerii w okresie świąt poświęca średnio godzinę. Są jednak rekordziści, którzy chodzą po sklepach po 5-6 godzin. Tymczasem najbardziej efektywni jesteśmy robiąc tzw. celowe zakupy w 30 minut do 1 godziny. Wtedy się nie męczymy i jesteśmy bardzie skupieni, a do tego bardziej zadowoleni z tego co kupiliśmy - tłumaczy Dziubin-Łuszczyk. 

Godzina zakupów ma znaczenie
Zostawiając zakupy na ostatnią chwilę, przynajmniej nie zostawiajmy ich na godz. 16 czy 18, kiedy to w galeriach handlowych jest najwięcej kupujących. Wybierzmy godziny poranne, zaraz po otwarciu galerii. Robiąc zakupy pomiędzy 10 a 12 nie tylko spotkamy mniej osób w sklepach, ale także łatwiej znajdziemy miejsce parkingowe. Szybciej także dojedziemy i wyjedziemy z galerii.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.