17.09.2018/16:01

"Sympatyków i członków PiS nie obsługujemy" w niedziele – ogłosił detalista z Żabki w Ostrowie Wlkp

W Żabce w Ostrowie Wielkopolskim za kasą stanął właściciel, w koszulce z napisem "Konstytucja". W sklepie pojawił się napis informujący, że odmowa ma związek z klauzulą sumienia. Przedstawiciele sieci podkreślają, dyskryminowanie klientów jest niezgodne z umową franczyzową – informuje Onet.

Ajent sklepu sieci Żabka w Ostrowie Wielkopolskim wywiesił ogłoszenie o treści "W związku z niedzielą niehandlową, członków i sympatyków PiS nie obsługuję, ponieważ nie pozwala mi na to klauzula sumienia". Zdjęcie ogłoszenia zamieścił portal TubaOstrowa. Wywołało sprzeczne reakcje czytelników – czytamy w serwisie Onet.

Sprawy nie chciał komentować rzecznik wielkopolskiego Komitetu Obrony Demokracji, jednej z organizacji posługujących się koszulkami z charakterystycznym napisem „Konstytucja” podczas protestów i happeningów politycznych. Komentarz wygłosił natomiast senator Łukasz Mikołajczyk, kandydat PiS na prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego, który działanie kupca ostro skrytykował i nazwał „przerażającym” – relacjonuje Onet.

Portal cytuje oświadczenie biura prasowego spółki Żabka Polska, w którym czytamy, że sklep nie jest miejscem do organizowania happeningów politycznych, a sugerowanie dyskryminacji jakiejkolwiek grupy klientów jest niedopuszczalne i sprzeczne z ogólnymi zasadami umowy franczyzowej.Firma rozważa, jakie kroki podejmie w związku ze zdarzeniem.

Czytaj więcej na onet.pl

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • olala 18.09.2018

    Mistrz!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.