14.01.2019/10:31

Syndyk sprzedał majątek po Fermach Drobiu Borkowski za 75 mln zł

Syndyk masy upadłości Ferm Drobiu Borkowski w upadłości likwidacyjnej dokonał sprzedaży przedsiębiorstwa upadłego. Do transakcji doszło 13 grudnia ubiegłego roku – informuje Zespół Kancelarii Radców Prawnych i Doradców Restrukturyzacyjnych Grenda.

Kwota transakcji opiewała na ponad 75 mln zł netto. Przypomnijmy, że w 2017 roku syndyk chciał sprzedać majątek Ferm Drobiu Borkowski za ponad 160 mln zł, później kwota sukcesywnie malała. Aktualnie syndyk przystępuje do realizacji czynności podziałowych.

Jeszcze kilka lat temu Fermy Drobiu Borkowski były jednym z największych producentów jaj w Polsce. Zgodnie z deklaracjami, przyczyną problemów były m.in. wysokie ceny pasz, a przez to nieopłacalność produkcji. Ponadto firma przeszła przez kryzys wynikający z oskarżeń o złe traktowanie zwierząt.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.