07.09.2020/15:27

Szef operacji Amazona w Europie rezygnuje z posady. To trzecia dymisja w zarządzie koncernu w ostatnim czasie

Najwyższy rangą menedżer Amazona w Europie, Xavier Garambois, złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska. Zastąpi go Jorrit Van der Meulen, odpowiedzialny dotychczas za produkty, takie jak Kindle – informuje Business Insider.

Xavier Garambois był szefem operacji koncernu z Seattle w Europie od ośmiu lat – wcześniej zarządzał biznesem Amazona we Francji. Za jego kadencji firma znacznie zwiększyła obecność na starym kontynencie. W 2015 r. zatrudniała ok. 40 tys. osób, do końca 2020 r. będzie ich blisko 100 tys. O rezygnacji menedżera jako pierwszy opinformował magazyn The Telegraph, a portal Business Insider zdołał uzyskać potwierdzenie tego doniesienia w biurze prasowym detalisty.

Garambois pozostanie na stanowisku do końca roku. W tym czasie będzie wprowadzał w obowiązki swojego następcę, którym został Jorrit Van der Meulen. Dotychczas był on odpowiedzialny za sprzedaż kluczowych produktów Amazona w Europie – takich jak czytnik e-booków Kindle czy urządzenie Amazon Echo z asystentem głosowym Alexa.

Jak zwraca uwagę Business Insider, Garambois to trzeci topowy menedżer Amazona, który w ostatnim czasie rezygnuje z pracy w koncernie. Kilka tygodni wcześniej rezygnację złożył Doug Gurr, dyrektor zarządzający Amazona w Wielkiej Brytanii, a także Jeff Wilke, globalny szef Amazona ds. konsumentów.

Źródło: businessinsider.com

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także