01.05.2020/13:34

Szopi.pl podwaja liczbę obsługiwanych miast

Szopi.pl, firma zajmująca się realizacją zamówień on-line produktów spożywczych ze sklepów stacjonarnych rozszerza swoje usługi na kolejne miasta. Od końca kwietnia 2020 r. z usług Szopi mogą skorzystać mieszkańcy Łodzi, Katowic, Bytomia i Tychów.

Do grona mieszkańców Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia dołączają mieszkańcy kolejnych miast, którzy mogą skorzystać z modelu zakupów proponowanych przez Szopi.pl, firmę należącą do włoskiej spółki Supermercato24. Od końca kwietnia w zasięgu usługi będzie ponad 5 milionów osób, które będą mogły zamawiać produkty spożywcze z sieci takich jak: Auchan, Biedronka, Carrefour czy Lidl za pomocą strony internetowej lub aplikacji. W maju br. usługa Szopi zostanie poszerzona o kilka kolejnych miast.

- Konsekwentnie realizujemy nasze plany rozwoju w Polsce, które rozpoczęły się od akwizycji Szopi.pl jesienią ubiegłego roku. Obecna sytuacja związana z koronawirusem nie miała wpływu na wejście na rynki kolejnych miast. Wręcz odwrotnie - pozwoliła nam zdobyć wyjątkowe doświadczenie, skonsolidować zespół oraz przełożyła się na wzrost świadomości Polaków w kwestii zakupów on-line. Jestem przekonana, że już wkrótce pojawimy się z usługą Szopi w kolejnych polskich miastach - mówi Anna Podkowinska-Tretyn, dyrektor generalna Szopi.pl.

Rozwój Szopi.pl w Polsce to część strategii międzynarodowej ekspansji Supermercato24, wspierany przez inwestorów, fundusze venture capital: FII Tech Growth, 360 Capital oraz Innogest. Pojawienie się w kolejnych miastach zwiększa potencjał spółki oraz umożliwia rozwijanie strategicznych partnerstw na polskim rynku – sklepów i sieci handlowych. To z kolei służy do zbudowania potencjału umożliwiającego ekspansję na kolejnych rynkach międzynarodowych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.