10.05.2020/20:12

Szymon Piduch odchodzi ze stanowiska prezesa Dino Polska. Co dalej?

Szymon Piduch, w porozumieniu z zarządem i radą nadzorczą, złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu Dino Polska oraz z członkostwa w zarządzie z dniem najbliższego ZWZ. Rezygnacja związana jest z planowanym przejściem Piducha do rady nadzorczej spółki.

Tomasz Biernacki, przewodniczący Rady Nadzorczej i główny akcjonariusz Dino Polska złożył Szymonowi Piduchowi propozycji objęcia roli członka Rady Nadzorczej Dino Polska. Intencją jest wykorzystanie dużego doświadczenia Szymona Piducha do wspierania kluczowych projektów Dino Polska z poziomu Rady Nadzorczej i - w związku z tym - zwolnienie go z bieżących obowiązków związanych z codziennym zarządzaniem spółką.

Dodano, że w związku z wyrażeniem zgody przez Szymona Piducha, Tomasz Biernacki złoży wniosek do najbliższego ZWZ o jego wybór na członka RN Dino Polska.

Szymon Piduch jest związany z Dino Polska od 2002 r. Od 2010 r. pełnił funkcję prezesa zarządu spółki.

Spółka nie poinformowała, kto zastąpi Szymona Piducha na stanowisku prezesa Dino Polska.

Dino na koniec pierwszego kwartału 2020 r. miało 1257 sklepów. Wzrost liczby placówek o 39 był odrobinę wyższy niż w analogicznym okresie przed rokiem, gdy udało się uruchomić 33 sklepy.

Na koniec marca br. Dino dysponowało we wszystkich swoich sklepach łączną powierzchnią sprzedaży rzędu 487,1 tys. mkw.

Przypomnijmy, że w 2019 r. Dino otworzyło 243 markety, co było nowym rekordem sieci. W roku bieżącym detalista zamierza przeznaczyć na inwestycje aż 950 mln zł, z czego znaczna część to planowane wydatki na ekspansję sieci. Liczba otwarć placówek w 2020 r. ma się utrzymać na poziomie podobnym do wyniku z minionego roku.

Na koniec 2019 r. Dino miało przychody ze sprzedaży rzędu ok. 7,65 mld zł. Wzrosły one niemal o jedną trzecią w porównaniu z rokiem 2018, gdy wynosiły ok. 5,84 mld zł.

 
 
 
 
 
Dodaj komentarz

9 komentarzy

 • KK&d 12.05.2020

  Dino postawił na lokalizacje w małych miastach które wycciskane są przez demografię jak cytryna. Z roku na rok będzie tylko trudniej ale na razie zakrywają to i inflacja wewnętrzną i nowymi otwarciami. Zostaną im emeryci ale tutaj też przed branżą usług pogrzebowych kilka super lat. LIDL właśnie oglosil a inni już tam są i wchodzą w zdalne zamówienia i odbiór towaru w sklepie. Za chwilę wszyscy to dopracują i w tej wiosce ci co zostaną i będą mieli duży portfel będą mogli wyklikać raz w tygodniu duże zakupy na smartfonie i jechać odebrać duże fajne zakupy w fajnej sieci. Dino zostanie na tych sklepikach z parówkami tanim piwem tania wodą i pieczywem bo warzywa na wioskach są z ogródka. Reasumując małe miasta fajny pomysł ale bez dlugien perspektywy.

 • Mistrz 11.05.2020

  Pycha kroczy przed upadkiem

 • CTX 11.05.2020

  Brawa za dotychczasowy wkład w rozwój biznesu ! - przejście na bardziej strategiczne pozycje pozwoli na jeszcze lepszą pracę. W Dino nawet właściciel przegląda nowe lokalizacje ;) Pozdrowienia

 • zyta 11.05.2020

  Wszystko fajnie i pięknie, życzę powodzenia, ale ja jak wchodzę do sklepów Dino, to odpycha mnie brak fajnych produktów non food do kupienia. To jest sklep dla gospodyń domowych (oczywiście nie obrażając nikogo). Nie ma żadnych ciekawych tekstylnych produktów typu ciuchy, torby, plecaki czy jakieś saszetki jak w ofercie lidla czy biedronki. Dino niczym nie przyciąga. A iść kupić spożywkę, to można wszędzie.

 • Praktyk 11.05.2020

  Vycie figurantem tez meczy,10 lat - wypala,nawet,jesli soe nie podejmuje,zadnych istotnych decyzji.

 • Hahahah 10.05.2020

  Czyżby figurant na wylocie

 • Mój nick 10.05.2020

  Czyli dla managerów nadzieja, że w kończy przyjdzie ktoś kto profesjonalnie potrafi zarządzać a nie jak obecnie zero profesjonalizmu. Niestety ale poziom kadry wyższego szczebla obrazuje poziom całej fizmy a jest jaki jest.....kto pracuje to wie

 • ktos zorientowany 09.05.2020

  nic... bedzie jak zawsze. Zarzad wöascicela . Wszystkie decyzje podejmowaö i bedzie podejmowaö on. Z nikim sie nie liczac. Uastapi go ktos kto bedzie to firmowal jak Pan Szymon.

 • Dziad 08.05.2020

  Hahahaaahahaaaahaha

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.