25.10.2016/10:37

Tabak Grupa inwestuje w fabrykę wyrobów tytoniowych

Tabak Grupa uruchomi fabrykę wyrobów tytoniowych Amber Tobacco Faktory. W zakładzie będą produkowane wyroby marki premium. Obiekt wybudowano w gminie Gołuchów w województwie wielkopolskim. W produkcji i sieci sprzedaży docelowo zatrudnionych w niej będzie 50 osób.  

- Od blisko 30 lat związani jesteśmy z branżą tytoniową. Zajmujemy się hurtowym handlem tytoniem i wyrobami tytoniowymi. Jesteśmy także właścicielami ponad 60 sklepów Trafika – Polski Kiosk - mówi Emil Strapagiel, prezes zarządu Tabak Factory Sp. z o.o. – Decyzja o budowie fabryki jest efektem odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku na wyroby produkowane z najlepszych tytoniów. To nisza, którą chcemy wypełnić naszymi tytoniami i papierosami.

Decyzja o budowie fabryki kiełkowała przez kilka lat. Kolejne kroki to poszukiwanie terenu pod inwestycję i maszyn spełniających oczekiwania inwestora. Gmina Gołuchów zaproponowała najlepsze warunki i tam w miejscowości Popówek wybudowano Amber Tobacco Faktory. Maszyny i urządzenia oglądane były na branżowych targach i bezpośrednio u producentów.

- Naszym celem jest wprowadzenie na rynek krajowy i zagraniczny produktów, które zarówno smakowo jak i wizualnie spełnią oczekiwania najbardziej wymagających konsumentów – dodaje E. Strapagiel. – Mamy w swojej ofercie tytonie Desant, Golden Cigarettes, Big Star, Mocarz, Wędkarski, Złoty Smok, American  Gold from Virginia i John Rolfe.

Amber Tobacco Factory wchodzi w skład należącej do rodziny Strapagielów grupy kapitałowej Tabak Grupa, mającej siedzibę w Kaliszu, która na rynku funkcjonuje od 1989 roku. Produkcja wyrobów tytoniowych to kolejny, po hurtowym handlu tytoniem oraz wyrobami tytoniowymi, segment działalności Tabak Grupy.

Tradycje rodzinne Strapagielów w branży tytoniowej sięgają połowy XIX wieku, kiedy w Kaliszu działała fabryka papierosów ,,Baka” Bartłomieja Strapagiela. W okresie II Rzeczypospolitej  B. Strapagiel zaprzestał produkcji, a zajął się handlem. Do 1939 roku w sklepach pod nazwą Trafika, które mieściły się w Kaliszu, Łodzi, Poznaniu i Pleszewie sprzedawał cygara, papierosy, fajki, tabaki oraz kawę i herbatę.

Tabak Grupa jest właścicielem ponad 60 specjalistycznych sklepów Trafika – Polski Kiosk rozlokowanych w centralnej i zachodniej Polsce, które prowadzą handel wyrobami tytoniowymi, kawą i alkoholem.

Od marca 2009 roku działa hurtownia internetowa skleptytoniowy.pl, której oferta skierowana jest do podmiotów gospodarczych. Klienci mogą także dokonywać zakupów w sklepie internetowym trafika.pl.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.