12.09.2019/16:30

Take&Go już działa! W Poznaniu ruszył pierwszy autonomiczny sklep bez kas [GALERIA ZDJĘĆ]

Firma Surge Cloud otworzyła w Poznaniu pierwszy bezkasowy sklep sieci Take&Go. Placówka jest czynna całą dobę, 7 dni w tygodniu. Klienci mają do wyboru wszechstronny asortyment: od dań gotowych po produkty codziennego użytku. Sklep mieści się przy ul. Półwiejskiej 13. W planach jest kolejnych 20 sklepów, w trzech miastach kraju.

Sklep bezkasowy to zupełnie nowy format na rynku. - Klienci nie będą musieli samodzielnie kasować produktów przy finalizacji transakcji, czy korzystać z pomocy kasjera. Cały proces odbywa się automatycznie i przyspiesza proces zakupowy – mówił kilka miesięcy temu Jacek Spychała, zarządzający marką Take&Go. Wszystko dzięki nowatorskiemu zintegrowaniu kilku technologii, w tym tagów RFID na produktach. W momencie dotarcia do strefy kasującej system rozpozna zakupione produkty i wyświetli je na ekranie; rolą klienta będzie tylko opłacenie zakupów.

Istotną rolę w całym procesie zakupowym odgrywa smartfon. To właśnie za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej zainstalowanej w telefonie, klient ma możliwość wejścia i opuszczenia sklepu. Nowa sieć przygotowuje również specjalne zniżki dla stałych klientów.

Pierwszy sklep sieci Take&GO został otwarty w Poznaniu przy ul. Półwiejskiej 13. To jedno z najczęściej uczęszczanych miejsc w stolicy Wielkopolski i nie jest to lokalizacja przypadkowa.

- Chcemy docierać do klientów, którzy żyją aktywnie i szybko, a także potrzebują zrobić zakupy w drodze do pracy czy też domu. Take&Go to przyszłość. Pierwszy sklep to dopiero początek i już teraz intensywnie pracujemy nad doborem kolejnych lokalizacji, zarówno w Poznaniu, Warszawie, jak i w innych miastach – mówił Dawid Urban, inwestor i pomysłodawca Take&Go.

W sklepach Take&Go dostępnych jest około 900 indeksów produktowych; głównie asortyment spożywczy i szeroka oferta dań gotowych. Bez papierosów oraz alkoholu. W sklepie dostępne są krojone owoce, soki bez konserwantów oraz wysokiej jakości kawa. Wachlarz produktów w miarę rozwoju sieci ma ewoluować i być dostosowany do wymagań i potrzeb klientów. 

Za całym projektem stoi poznańska firma Surge Cloud, która specjalizuje się w procesach cyfrowej transformacji dla punktów sprzedażowych i odpowiada za systemy obniżające koszty sprzedaży, takie jak m.in. inteligentna półka. Jej nowym i najważniejszym projektem jest obecnie stworzenie sieci sklepów bezkasowych opartych o własną technologię, dostosowaną do potrzeb rynku. O jej zaletach już za chwilę będą mogli przekonać się Polacy.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Januszbiznesu 13.09.2019

    To otwarty czy otwarcie w czerwcu a dzis byla teleportacja??

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.