13.04.2014/21:10

Tego pana nie obsługujemy

W komedii Stanisława Barei „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz?” kierownik (Janusz Gajos) wieszał na tablicy zdjęcia osób, które nie mogły w jego sklepie robić zakupów. Dziś sprzedawca, odmawiając klientowi obsługi lub samowolnie publikując jego wizerunek, naraża się na odpowiedzialność prawną.

Limit 8 bezpłatnych artykułów w miesiącu został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • nikt 24.08.2020

  ochraniarz nie ma cię prawa dotknąc

 • Andrzej Duda 26.07.2020

  Bez maseczki na zakupy? Jasne. Poinformuj grzecznie, że nie mozesz nosić maseczki. Obsługa nie ma prawa żądać zaświadczeń. Nie awanturuj się i bądź kulturalny. Jesli trzeba - wezwij policję - nie obawiaj się. Wytlumacz policjantom, że ze względów zdrowotnych... NIE ZAPOMNIJ o wniesieniu natychmiastowej skargi do siedziby głównej. Pamiętaj o podaniu czasu zdarzenia oraz zerknij na identyfikatory ekspedientek, jeśli możliwe. Jeśli nie zapamiętaj jak najwięcej (wiek, kolor włosów, figurę itd. W celu identyfikacji) często obsługa jest chamska i ma w d... twoje problemy tłumacząc - mam znajoma, która też ma problem ale maseczkę zakłada. Uwierzą, ci, ze masz problem ale nie obsłuży dla zasady... to jest właśnie wykroczenie art135kw i właśnie w takiej sytuacji to pracownicy łamią prawo. Przede wszystkim - skargi, skargi i jeszcze raz skargi. Mailowe, telefoniczne itd.

 • Adi 23.06.2020

  Czy kasjerka w markecie może odmówić skasowania mego towaru ponieważ nie posiadam maseczki

 • Rafał 12.09.2015

  Witam,

  Zostałem wyproszony ze sklepu ponieważ weszła za mną osoba która ma zakaz robienia zakupów w tym sklepie. Byłem w szoku, nie miałem pojęcia o tym że ta osoba ma jakieś zakazy. Postawiłem się kierownikowi sklepu podpierając się prawami konsumenta i kontynuowałem dalsze robienie zakupów. Kierownik kazał usunąc mnie siłą nasyłając na mnie młodego ochroniarza. Żeby uniknąć ewentualnej awantury opuściłem sklep. Zapis całego zdarzenia napewno został zarejestrowany przez kamery sklepowe. Co mam zrobić w tej sprawie, gdzie mogę złożyć ewentualną skargę ?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.