25.02.2020/20:20

Tesco otworzyło pierwszy sklep z samymi kasami samoobsługowymi w centrum miasta

To odpowiedź na spadającą liczbę klientów, którzy płacą fizyczną gotówką w sklepach formatu Express. Placówka została otwarta przy High Holborn w centrum Londynu.

O sprawie donosi portal Retail Week. Sklep jest drugim miejscem tego typu otwartym przez Tesco. Pierwsza placówka została jednak uruchomiona w 2018 roku w Welwyn Garden City w siedzibie głównej sieci. Testowali ją głównie pracownicy, chociaż była dostępna dla wszystkich klientów.

Sklep Tesco Express przy High Holborn to typowa placówka tego formatu z tą różnicą, że można tam zapłacić tylko kartą lub przez aplikację sieci. W sklepie znajduje się również kiosk z kuponami na loterię i papierosami.

Placówka została uruchomiona testowo. Dopiero później sieć zadecyduje, jak rozwijać ten projekt. Na razie jednak nie ma planów uruchamiania kolejnych sklepów wyłącznie z kasami samoobsługowymi

Przedstawiciele Tesco podkreślają, że obecnie będą przyglądać się temu jaka będzie reakcja klientów na nową formułę sklepu.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.