28.02.2020/12:50

Tesco sprzedaje trzy nieruchomości deweloperowi Echo Investment

Trzy spółki z grupy kapitałowej Echo Investment podpisały umowy przedwstępne zakupu nieruchomości należących do Tesco Polska, zlokalizowanych w Krakowie, Łodzi i Poznaniu.

Przedwstępne umowy dotyczą zakupu zabudowanych nieruchomości położonych w Krakowie przy ul. Kapelanka, w Łodzi przy ul. Widzewskiej oraz w Poznaniu przy ul. Opieńskiego. W dniu zawarcia umów przedwstępnych tytuł do nieruchomości przysługuje Tesco Polska, jednak przed sfinalizowaniem transakcji zakupu nieruchomości przez spółki z grupy Echo, będą one przeniesione na odpowiednich sprzedających – spółki kontrolowane przez Tesco.

Łączna powierzchnia nieruchomości gruntowych, będących przedmiotem transakcji, wynosi około 190.000 mkw. Cena netto za nieruchomości wyniesie łącznie co najmniej 42.500.000 euro. Zawarcie umów przyrzeczonych powinno nastąpić nie później niż na początku 2021 roku, po spełnieniu się warunków zastrzeżonych w umowach przedwstępnych.

Jak informuje Echo Investment w komunikacie, firma przeznaczy wszystkie działki pod zabudowę wielofunkcyjną. Powstanie na niej ok. 4 tys. mieszkań, powierzchnia handlowo-usługowa, natomiast w Krakowie – także biurowa.

Do czasu rozpoczęcia robót budowlanych istniejącymi obiektami handlowymi zarządzać będzie Echo Investment. "Przestrzeń biurowa i sklep Tesco w Krakowie będzie funkcjonować bez zmian, także w trakcie budowy, jak i po jej zakończeniu. Obiekty w Poznaniu i Łodzi będą działać do momentu uzyskania pozwoleń i rozpoczęcia prac" – informuje spółka.

Dodaj komentarz

3 komentarze

 • Marx 28.02.2020

  A na kapelance to nie była/jest czasem centrala....

 • ZbychZdzich 28.02.2020

  Błagam zamknijcie Dotcom na Pojezierskiej w Łodzi. Długo nie wytrzymam w tym strasznym dziale.

 • Ryba 28.02.2020

  W końcu coś się dzieje z tym upadającym kolosem.
  @WH, co z kolejnymi obiektami?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.