15.01.2019/09:35

Tesco szuka chętnych na 16 nieruchomości w Polsce

Sieć Tesco wytypowała 38 nieruchomości zlokalizowanych w Polsce do sprzedaży. 22 działki zmieniły właściciela na przestrzeni ostatnich pięciu lat, ale pozostałych 16 wciąż czeka na nabywców.

Większość sprzedawanych nieruchomości to grunty inwestycyjne, na których Tesco nie zdążyło nawet postawić sklepów, zanim w firmie podjęto decyzję o ograniczaniu liczby placówek w naszym kraju. Są jednak i takie lokalizacje, w których działają sklepy sieci, lub na których postawione są budynki biurowe.

Dotychczas sieci Tesco udało się sprzedać nieruchomości w takich miastach, jak: Chorzów, Legnica, Piekoszów, Rzeszów, Stargard Szczeciński, Lubawa, Mosina, Oława, Rybnik, Tarnowskie Góry, Gorzów Wlkp., Tychy, Głogów, Międzyrzecz, Łódź, Tłuszcz, Czaniec i Bielsko Biała (pięć różnych lokalizacji).

Wciąż na sprzedaż wystawione są dwie działki ze sklepami, w Brodnicy i Mysłowicach. Ponadto Tesco szuka chętnych na grunty inwestycyjne w Człuchowie, Gliwicach, Kaliszu, Lęborku, Łapach, Łodzi, Mysłowicach, Pile, Przemyślu, Radzyniu Podlaskim, Rudzie Śląskiej, Stęszewie, Wałbrzychu (dwie lokalizacje) i Żywcu.

Działki są mocno zróżnicowane choćby pod względem powierzchni. Niektóre, jak ta w Brodnicy, mają mniej niż 1,5 tys. mkw. Inne są znacznie większe - przykładem jest działka w Wałbrzychu o powierzchni blisko 65 tys. mkw.

To oznacza, że nie na każdej działce najlepszym z możliwych rozwiązań byłoby wybudowanie placówki handlowej. W prezentacjach na temat poszczególnych działek należących do Tesco, potencjalnym inwestorom sugeruje się niekiedy postawienie obiektu hotelowego, obiektu usługowo-mieszkalnego, czy punktu typu fast-food.

Proces sprzedaży gruntów należących do Tesco Polska prowadzony jest m.in. przez Cushman & Wakefield.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.