14.08.2018/10:37

Tesco wkrótce będzie miało 100 sklepów Žabka

Pod koniec czerwca 2018 r. Spółka Tesco Franchise Stores uruchomiła w Pradze 98. placówkę sieci Žabka. Zlokalizowana jest w w samym środku historycznego centrum czeskiej stolicy. O fakcie poinformował miejscowy serwis Feedit. Czeska Žabka to format bliźniaczo podobny do konceptu polskiej Żabki.

Czeskie Žabki czynne są codziennie w godzinach 6 – 23. Sklepy mają z reguły powierzchnię nie przekraczającą 100 mkw. Zlokalizowane są w centrach miast, w miejscach dużego natężenia ruchu, także turystycznego. Oferują szeroki wybór produktów convenience, świeżą żywność i przekąski, a także pakiet usług finansowych, takich jak wypłata gotówki, opłaty rachunków, doładowania telefonów czy odbiór przesyłek.

Operatorem sieci Žabka jest spółka Tesco Franchise Stores. Najwięcej placówek Žabka zlokalizowanych jest w Pradze oraz w Czechach Centralnych. Sieć działa na zasadzie franczyzy – poszczególne sklepy prowadzone są przez niezależnych przedsiębiorców, zgodnie ze standardami określonymi przez Tesco.

Sieć Žabka została przejęta przez Tesco Group 1 kwietnia 2011 r.

“Šíře sortimentu, umístění ve vaší blízkosti a nároky na kvalitu obsluhy a poskytovaných služeb je to, co dělá Žabku Žabkou” – zapewnia operator sieci.

Źródło: feedit.cz

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.