17.01.2021/10:00

Tesco przedłuża wsparcie dla małych dostawców

Brytyjski detalista przedłuża wsparcie w zakresie rozliczenia dla 1300 małych dostawców. Dogodne warunki płatności będą obowiązywać do końca lutego 2022 r.

Detalista przypomniał, że lepsze warunki obowiązują dostawców już od marca ubiegłego roku i obecnie ponad 1300 najmniejszych partnerów Tesco będzie nadal opłacać faktury natychmiast, zamiast zwykłych 14 dni.

Od początku pandemii COVID-19 mniejsi dostawcy należą do najbardziej dotkniętych w branży spożywczej. 

„Niezwykle ważne jest, abyśmy nadal robili wszystko, co w naszej mocy, aby wspierać najmniejszych dostawców, z którymi współpracujemy w tym niepewnym czasie. Cieszę się, że mogliśmy zapewnić im długoterminową pewność, której potrzebują, przedłużając te ulepszone warunki płatności do końca lutego przyszłego roku” – powiedział dyrektor ds. produktów Ashwin Prasad cytowany w komunikacie. 

Przypomnijmy, że w Polsce od czasu ogłoszenia w połowie minionego roku sprzedaży niemal całego polskiego biznesu na rzecz Salling Group (Netto), sieć Tesco skurczyła się o 11 sklepów, które nie były objęte wspomnianą transakcją.

Na początku stycznia br. w Polsce działało 309 sklepów Tesco. Umowa z Salling Group, zawarta przez Brytyjczyków w czerwcu 2020 r., objęła 301 sklepów, a także dwa magazyny Tesco.

UOKiK dotychczas nie wydał decyzji w sprawie tej koncentracji, spodziewana jest ona w pierwszym kwartale 2021 r. Na początku października ub.r. urząd antymonopolowy skierował postępowanie do drugiego etapu, uznając, że konieczne będzie przeprowadzenie badania rynku.
 

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

1 komentarz

  • A inne? 17.01.2021

    Kto kupi pozostałe sklepy Tesco w Polsce? Jest jakiś chętny?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.