06.09.2018/13:04

Tesco zamyka swój serwis winiarski. Powodem kwestie rentowności

Tesco podjęło decyzję, aby zamknąć swój portal internetowy z usługą Wine by Case. Stało się tak po dokładnej analizie, która wykazała, że nie ma sposobu na osiągnięcie rentowność tego przedsięwzięcia.

Usługa, oferowana do tej pory zamawiającym z Wielkiej Brytanii, zostanie zamknięta 8 października, jednak klienci nadal będą mogli kupować wina z oferty Tesco w sklepie oraz poprzez serwis tesco.com. Jak informuje brytyjska sieć, ten ruch podyktowany jest chęcią uproszczenia całego procesu zakupowego, dzięki udostępnieniu klientom jednej platformy, na której będzie można kupować zarówno produkty spożywcze, jak i asortyment pozaspożywczy. – W przyszłości chcemy skupić ofertę naszych win oferowanych konsumentom na naszej domowej stronie internetowej, aniżeli rozwijać autonomiczny serwis internetowy. Konsumenci będą mogli nabywać wina wybierając opcję dostawy lub samodzielnego odbioru korzystając z naszej głównej strony tesco.com – mówi Adrian Letts, dyrektor zarządzający Tesco Online.

Wine by Case to internetowa usługa, połączona ze sklepem internetowym, dzięki której brytyjscy klienci Tesco mogli zamawiać wina z dostawą do domów.   

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.