29.09.2020/08:15

Test zaburzeń smaku będzie sprzedażowym hitem jesieni?

W sklepach w całej Polsce pojawiły się testy zaburzeń smaku, które w założeniu mają pomóc w wykrywaniu chorych na Covid-19. Kosztują ok. 30-40 zł za sztukę, a w trójpaku niecałe 100 złotych – informuje serwis finanse.wp.pl.

Jednym z objawów zarażenia Covid-19 może być utrata węchu i smaku. Jak czytamy na serwis finanse.wp.pl, odsetek chorych z tym objawem najprawdopodobniej różni się w zależności od regionu świata. Może być to 30 proc., może być także 60 proc. W Europie utrata węchu i smaku należy do dość częstych przypadłości przy zarażeniu koronawirusem.

Z drugiej strony prawidłowo działające zmysły nie gwarantują braku zarażenia, szczególnie jeśli mamy do czynienia z bólem głowy czy gorączką. „Wirtualna Polska” przypomina, że część osób przechodzi Covid-19 bezobjawowo, ale i tak zarażają innych.

Więcej na finanse.wp.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także