21.02.2020/10:48

Textilmarket: określono tryb głosowania nad układem

Sędzia-komisarz ustanowiony w przyspieszonym postępowaniu układowym spółki TXM stwierdził prawomocność postanowienia z dnia 15 stycznia 2020 r. w przedmiocie określenia trybu przeprowadzenia głosowania nad układem.

Spółka TXM poinformowała, ze zgodnie z powyższym postanowieniem sędziego-komisarza dotyczącym głosowania poza zgromadzeniem, wysłanie zawiadomień do wszystkich wierzycieli ujętych w spisie wierzytelności o możliwości oddania głosu na piśmie, wraz z doręczeniem im: propozycji układowych z uwzględnieniem art. 117 ust. 1 Prawa restrukturyzacyjnego, opinii nadzorcy sądowego o możliwości wykonania układu, głównych założeń planu restrukturyzacyjnego, karty do głosowania wraz z informacją o sposobie głosowania i z pouczeniem o treści art. 107 - 110 ust. 2-5, 113, 115-119 Prawa restrukturyzacyjnego - nastąpi w formie pisemnej, nie później niż w terminie 2 miesięcy od daty stwierdzenia prawomocności tego postanowienia i zostanie dokonane przez nadzorcę sądowego, który przeprowadzi procedurę rozsyłania i zbierania głosów na piśmie, stosując odpowiednio przepis art. 219 ust. 2 pkt 2 Prawa restrukturyzacyjnego.

Następnie nadzorca sądowy przedstawi sędziemu-komisarzowi nie później niż w terminie 3 miesięcy od daty stwierdzenia prawomocności ww. postanowienia w formie pisemnej wyniki głosowania nad propozycjami układowymi wraz z zebranymi kartami do głosowania oraz dowodami doręczenia określonych dokumentów wierzycielom, którzy nie oddali głosu.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.