14.09.2020/13:25

Thierry Cotillard, Intermarché: W 2020 r. spodziewamy się wzrostu sprzedaży o 8-10 proc.

Thierry Cotillard, prezes francuskiej sieci Intermarché, uznał 2020 r. za „wyjątkowy” i przyznał w rozmowie z portalem FranceInfo, że detalista osiągnie w tym roku wzrost sprzedaży rzędu 8-10 proc. To wzrost dwa razy większy od średniej całego francuskiego rynku.

Szef Grupy Muszkieterów ocenił, że sektor detaliczny rynku żywności skorzystał na tym, że Francuzi znacząco ograniczyli konsumpcję w lokalach gastronomicznych. Przenosząc część zakupów spożywczych do sklepów detalicznych.

Cotillard zaznaczył ponadto, że przez kilka ostatnich lat konsumenci coraz większą wagę przywiązywali do jakości produktów spożywczych, ich składu, a także pochodzenia. Pandemia koronawirusa przynajmniej okresowo odwróciła ten trend i obecnie klienci znów największą wagę przywiązują do ceny. To z kolei zainicjowało kolejną wojnę cenową pomiędzy wiodącymi sieciami detalicznymi.

Jak ujawnił prezes Intermarché, sieć adaptuje się do zmienionej sytuacji. Ponieważ od początku roku inflacja żywności we Francji jest zerowa, rywalizacja cenowa zmusza detalistów do wprowadzania obniżek. W przypadku sieci Intermarché, we wrześniu obniżono ceny ok. 3 tys. produktów.

Źródło: francetvinfo.fr

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.