16.11.2016/16:13

To koniec polskiego handlu? PIH bije na alarm w sprawie podatku handlowego

Polska Izba Handlu zdecydowanie sprzeciwia się najnowszej propozycji "przejściowego", liniowego podatku handlowego na rok 2017. Zdaniem przedstawicieli organizacji, danina o stawce 1,2-1,5 proc., bez kwoty wolnej - a właśnie taka wersja wydaje się w tej chwili najbardziej prawdopodobna - mocno faworyzować będzie dyskonty i doprowadzi polski handel do ruiny.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

8 komentarzy

 • Już PO 14.12.2016

  Ruina to już jest ! Idę z synem przez osiedle i nie wiem gdzie jestem ?? Wszędzie Niemieckie sklepy ! Portugalskie itd. Boję się że syna trzeba będzie uczyć pomału Niemieckiego a nie Polskiego. Myślcie dalej !!

 • Jaki Handel ?? 20.11.2016

  Nad czym tak myślicie ?? Jak Hitlerowcy nas już opanowali !! Teraz to możecie paluszek do dupki i powąchać ewentualnie oblizać bo ta studnia ma swoje dno już prawie je widać >

 • PIS kłamie i mataczy 17.11.2016

  PIS mówił o Polsce w ruinie i konsekwentnie to realizuje.DO tego jeszcze pisowcy kłamią i manipulują - gospodarka polska tonie, spada gwałtownie wzrost PKB a kaczyński oskarża o to przedsiębiorców. To potwierdza, że pis to komuna. Spadek wzrostu PKP to wina polityki pisu - wymiana kadr w firmach państwowych na nieudolnych Misiewiczów, podwyższanie podatków i niepewność jakie jeszcze nowe wprowadzi pis, to straszenie samorządów kontrolami, to straszenie zagranicznych inwestorów, to finansowanie przez pis nierentownych sektorów, to podniesienie płac przez pis aparatczykom pisowskim zatrudnionym w urzędach - to wszystko przekłada się na spowolnienie gospodarcze.

 • ZERO 16.11.2016

  Popatrzcie na siebie teraz !! tylko spójrzcie ?? MASAKRA. Dalej biedrony Lidle i Kauflandy będziemy bogatsi .

 • zaczadzony 16.11.2016

  PIS CHCIAŁ WESPRZEĆ POLSKI HANDEL A GO WYKOŃCZY.

 • BANDA 16.11.2016

  DLACZEGO - w POLSCE - MAMY HANDEL z PORTUGALII - NIEMIEC - DANII - FRANCJI - ANGLII - SZWECJI - przepraszam o ile nie wymieniłem jakiegoś innego państwa zewnętrznego uwaga czy w/w kraje będą nam płacić - emerytury - renty - i inne zobowiązania ,,,, szanuj siebie - szanuj - OJCZYZNĘ - obcy nigdy o CIEBIE nie zadba ,,,,,,, MOŻNA WIELE MIEĆ UWAG DO SWOJEJ - OJCZYZNY - ALE ONA PŁACI WSZELKIE ZOBOWIĄZANIA - WRACAMY DO POLSKICH SKLEPÓW ,,,,, DBAJMY O POLSKĘ

 • 6 16.11.2016

  A może tak szwaby nas wpuszczą do siebie co ?? tylko spróbujcie od razu szlaban wam opuszczą !!

 • polska ?? 16.11.2016

  Teraz sie obudziliście ?? przecież handlu zwłaszcza POLSKIEGO już nie ma ma cie za to Szwabów i Piratów przecież im oddaliście władze więc czego szukacie ?? wszystko dla zmyłki .

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.