02.03.2020/12:21

To koniec tanich przesyłek z Chin. Od przyszłego roku wchodzi nowe prawo

Już od stycznia 2021 roku zaczną obowiązywać nowe unijne przepisy, które spowodują, że przesyłki z Chin mogą podrożeć nawet o 40 proc.

O sprawie donosi Gazeta Wyborcza, która informuje, że od 1 stycznia w całej UE obowiązywać ma pakiet e-commerce. Chodzi o uproszczenie procedury celnej przesyłek do wartości 1 tys. euro. Wiąże się to z naliczaniem od każdej przesyłki podatku VAT, a to spowoduje podwyżkę.

Według skarbówki, internauci powinni zapłacić VAT od towarów zakupionych poza UE drogą elektroniczną. W rzeczywistości ten przepis był do tej pory obchodzony. Przede wszystkim dlatego, że chińscy sprzedawcy oznaczają przesyłki jako listy. Jest to zatem korespondencja, a nie towar. Często są także oznaczane jako prezenty, a te z VAT-u są zwolnione.

Więcej na wyborcza.pl

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Artur Gdańsk 18.12.2020

    Według mnie skarbówka powinna opodatkować kościół. Kasy fiskalne w każdym kościele, raporty dobowe z tacy, po kolędzie paragony z kasy fiskalnej i kontrole. Czemu ta największa organizacja przestępcza dalej funkcjonuje?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.