24.08.2020/13:30

Tomasz Chróstny, UOKiK: Przyglądamy się stosowaniu rabatów retrospektywnych

Tomasz Chróstny, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl przyznał, że urząd sprawdza funkcjonowanie mechanizmów związanych z nadużywaniem przewagi kontraktowej, a także – po raz pierwszy – jak stosowane są rabaty retrospektywne.

Limit 8 bezpłatnych artykułów w miesiącu został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

  • dostawca 25.08.2020

    pod kątem rabatów retro proponuję sprawdzić C4

  • Dostawca 25.08.2020

    Panie Prezesie w Umowach które podsuwają sieci jest więcej różnych zapisów i sposobów na wyciąganie kasy od dostawców. Moim zdaniem jedynym rozwiązaniem jest tylko i wyłącznie rozliczanie się według ceny. Wszystkie inne faktury powinny być zakazane. Podobnie jak powinien Pan zbadać takie krzyżówki jak obowiązkowe płacenie wybranym firmom świadczącym usługi merchandisingowe. Aby być w danej sieci musi Pan wykupić pakiet godzin we wskazanej firmie. Jak Pan zmniejsza godziny jest Pan blokowany jako dostawca. To jest dopiero zmowa. Sieci w ten sposób obniżają koszty pracowników na halach. A dostawcy płacą rocznie spore setki tyś ... Temat rzeka tak więc bonusy retro to najmniejsze zło gdyż są proste do zweryfikowania .....

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także