10.02.2017/11:24

Tomasz Żarnecki jest już największym akcjonariuszem Alma Marketu

Sąd w Krakowie zarejestrował podwyższenie kapitału zakładowego w spółce Alma Market. Od teraz największym udziałowcem notowanej na GPW firmy jest Tomasz Żarnecki, inwestor z Podhala, który objął i opłacił 5,5 mln akcji spółki.

Żarnecki ma nadzieję na to, że jego pomoc dla Almy pozwoli firmie znowu stanąć na nogi. Na dzień 8 lutego biznesmen posiadał pakiet akcji stanowiących 49,72 proc. kapitału zakładowego spółki i dający 40,86 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu.

Z zawiadomienia złożonego 9 lutego przez Żarneckiego dowiadujemy się, że przed objęciem i opłaceniem 5,5 mln nowych akcji spółki nie posiadał on żadnych papierów Almy. To oznacza, że wyprzedawane w styczniu i lutym przez Jerzego Mazgaja (założyciela i wieloletniego prezesa spółki), Ipopemę i OFE PZU akcje trafiły w ręce kogoś innego.

Przypomnijmy, w Alma Markecie trwa aktualnie postępowanie sanacyjne. Żarnecki jeszcze w minionym miesiącu zadeklarował, że pożyczy spółce 24 mln zł na pokrycie kosztów tego postępowania. W ten sposób udało się oddalić groźbę upadłości spółki. Alma ma teraz rok na uzdrowienie swoich finansów. Przez ten czas nie musi spłacać wierzycieli.

Alma ma dzisiaj już tylko siedem sklepów. W okresie świetności spółka prowadziła ich około 50.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Wreszcie 10.02.2017

    pa pa Mazgaju

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.