22.08.2020/08:27

TOP 10 tygodnia: Żabka, Uber Eats, Carrefour, Dino, E.Leclerc, Primark, Rossmann, Hebe

Wakacje zbliżają się do końca, więc i sieci handlowe budzą się z letniego letargu. Kończący się tydzień obfitował w ważne, rynkowe informacje. Sprawdź, czy nie przegapiłeś którejś z nich.

1. Żabka i Uber Eats uruchamiają usługę dostaw zakupów do domu
W trakcie programu pilotażowego Żabki i Uber Eats, który rozpoczął się na początku sierpnia br., użytkownicy zyskali dostęp do szerokiej oferty artykułów spożywczych z wybranych sklepów Żabki w Warszawie i Poznaniu. Dla Żabki jest to rozwinięcie usługi „Żabka do domu”, zapoczątkowanej w kwietniu tego roku.

2. Carrefour Polska zapowiada zwolnienia grupowe i dalsze upraszczanie struktury organizacyjnej. Pracę straci około 400 osób
Carrefour zwolni ok. 400 osób zatrudnionych w hipermarketach sieci. Firma nazywa zmiany "upraszczaniem struktur i procesów", mówi też o "dostosowywaniu i rozwoju nowych kompetencji pracowników".

3. Dino wyprzedziło pod względem kapitalizacji PKN Orlen!
PKN Orlen został wyprzedzony przez Dino pod względem kapitalizacji akacji. To efekt tego, że podczas pandemii COVID-19 spada popyt na paliwa, za to nie słabnie konieczność zaopatrzenia w żywność.

4. Nie ma już w Polsce niemieckich sieci handlowych [FELIETON]
Czy określenie sieci handlowej mianem "niemieckiej" może godzić w jej wizerunek? Jeden z dużych detalistów działajacych na polskim rynku próbuje przekonać naszą redakcję, że tak.

5. Primark otworzył pierwszy sklep w Polsce. Zajrzeliśmy do środka przed debiutem sieci
Międzynarodowa firma odzieżowa pokazała swój pierwszy sklep w Polsce. Popularna sieć sklepów ma pokaźną ofertę modową, artykułów do wnętrz, a także strefę beauty z kosmetykami i akcesoriami. W planach jest też wprowadzenie do sprzedaży artykułów spożywczych, tak jak w innych krajach, gdzie firma prowadzi swoją działalność.

6. Sprzedaż detaliczna już na plusie! Optymistyczne dane potwierdzają powrót Polaków na zakupy
Sprzedaż detaliczna w cenach stałych w lipcu 2020 r. była wyższa niż przed rokiem o 3 proc. - podał w piątek GUS. Wzrost sprzedaży w porównaniu z czerwcem br. wyniósł 6,5 proc.

7. Rossmann uniknie kary 30 mln euro za zmowę cenową?
Jest zwrot w procesie dotyczącym kartelu kawowego. Rossmann przyjmuje grzywnę w wysokości 5,25 mln euro. Sieć miała pierwotnie zapłacić 30 mln euro, ale na razie udało jej się uniknąć drakońskiej kary dzięki proceduralnej sztuczce.

8. 40 marketów Biedronka idzie pod zastaw pożyczki w wysokości 51 mln euro
Firma developerska Trei Real Estate Poland pożyczyła 51 mln euro z banku Deutsche Pfandbriefbank. Zabezpieczeniem pożyczki jest 40 nieruchomości z portfolio Trei Poland, które użytkowane są przez Jeronimo Martins Polska jako dyskonty Biedronka.

9. E.Leclerc Polska integruje karty lojalnościowe w ramach jednego programu dla całej sieci
Karty lojalnościowe wydawane dotychczas indywidualnie przez każdy sklep sieci są obecnie sukcesywnie wymieniane. Jak dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl na koniec roku w ramach sieci sklepów ma funkcjonować jedna, wspólna karta lojalnościowa dla wszystkich placówek E.Leclerc w Polsce.

10. Hebe dostarczy zamówienia z e-drogerii w dwie godziny, ale nie wszędzie...
Należąca do Jeronimo Martins sieć drogerii Hebe będzie współpracowała z firmą logistyczną DeliGoo w obszarze dostaw zamówień internetowych. Nowy operator zapewnia, że będzie w stanie skrócić czas dostaw nawet do dwóch godzin.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także