06.06.2020/11:01

TOP 10 wiadomości tygodnia: starcie AgroUnii z Biedronką i Kauflandem, a także Żabka, Netto i Carrefour Marketplace

6. Ministerstwo wycofuje się z pomysłu tworzenia państwowej sieci sklepów spożywczych!

Ministerstwo Aktywów Państwowych nie ma w planach tworzenia sieci państwowych sklepów spożywczych lub warzywniaków pod nadzorem państwa – poinformował w komunikacie resort, zaprzeczając tym samym wcześniejszym deklaracjom wiceministra Artura Sobonia, jakie padły w rozmowie z Money.pl. – W resorcie trwają prace nad połączeniem firm z sektora rolno-spożywczego, jakie znajdują się w nadzorze państwa – powiedział cytowany w komunikacie Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych. Konsolidacja sektora odbywać się ma w oparciu o Krajową Spółkę Cukrową, która już dziś jest obecna co najmniej na kilku rynkach, m.in. rynku cukru, skrobi czy zboża.

7. Koronakryzys może uwidocznić problemy z płynnością finansową hurtowni spożywczych [WIDEO]

Kryzys gospodarczy wywołany pandemią COVID-19 do końca roku nie zmieni zbyt wiele na polskim rynku spożywczego handlu detalicznego i hurtowego - uważa Krzysztof Tokarz, prezes Grupy Kapitałowej Specjał. Zdaniem Tokarza, nawet jeśli niektóre firmy o słabej kondycji finansowej nie zdołają przetrwać, to i tak zawierucha na rynku FMCG nie będzie się równała z tą, z jaką być może będziemy mieli do czynienia w innych sektorach rynku.

8. Netto 3.0 - skandynawski koncept dyskontu spożywczego w natarciu

Grupa Salling kontynuuje dynamiczną modernizację swoich sklepów dyskontowych Netto w Polsce, Danii i Niemczech. Placówki w koncepcie Netto 3.0 definiują według władz firmy współczesny skandynawski salep dyskontowy. Jeff Salter, starszy dyrektor w należącej do Grupy Salling sieci Netto poinformował, że w Danii ruszył właśnie 100. sklep w koncepcie 3.0. Do końca roku konwersji zostanie poddanych ok. 150 placówek, w sytuacji gdy na duńskim rynku działa obecnie ponad 500 dyskontów pod tym szyldem. Z informacji portalu wiadomoscihandlowe wynika, że w Polsce działają już 44 sklepy w pełnym koncepcie Netto 3.0 i 63 placówki w wersji 3.0 Light. Czym różnią się od siebie obie te dwa koncepty sklepu?

9. Agrounia uderza w Kaufland: sprzedaje warzywa, których rolnik nie dałby zwierzętom!

W sobotę Michał Kołodziejczak, lider Agrounii nagrał materiał, który następnie umieścił na fanpage’u stowarzyszenia na Facebooku. Pokazuje warzywa, które znalazł na półkach w Kauflandzie. Kołodziejczak mówi na nagraniu, że kiedy widzi warzywa podpisane jako polskie, serce mu pęka, a polscy rolnicy powinni oskarżyć siec o psucie ich dobrego imienia. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.