28.03.2020/09:35

TOP tygodnia: Koronawirus, tarcza antykryzysowa, podatek od cukru, Biedronka, Piotr i Paweł, Carrefour, Castorama

Mijający tydzień w handlu ponownie upłynął na walce z koronawirusem. Sejm przyjął ustawę o tzw. tarczy antykryzysowej, sieci handlowe za wszelką cenę chcą zatrzymać swoich pracowników w sklepach, a na świecznik znów powrócił temat podatku od cukru w napojach - ma on wejść w życie 1 lipca 2020 roku.

1. Nocne głosowanie w parlamencie. Sejm przyjął tarczę antykryzysową
Po całonocnych obradach, nad ranem posłowie przyjęli postulowane wcześniej założenia tzw. tarczy antykryzysowej.

2. Pracowniku zostań w pracy! Zapłacimy ci więcej
Obrodziło w ciągu kilku dni informacjami o tym, że sieci handlowe proponują swoim pracownikom dodatkowe benefity finansowe, aby ci, nie szli na zwolnienia. Tak zrobił już Lidl, Biedronka, czy Aldi. Pracownicy Tesco sami zwrócili się z prośbą o dodatki. Do gry włączył się też Rossmann.

3. Rząd chce wygasić najemcom umowy najmu w galeriach handlowych. To katastrofa dla ich właścicieli!
Po ustaniu zagrożenia koronawirusem najemca będzie zobowiązany do złożenia galerii oferty najmu, ale na dłuższy czas niż wynikałoby z dotychczasowej umowy.

4. Podatek cukrowy nie zostanie przełożony! Emilewicz oszukała przedsiębiorców
Jadwiga Emilewicz jeszcze 12 marca zapewniała w wywiadzie dla "Pulsu Biznesu", że wprowadzenie tzw. podatku cukrowego zostanie przełożone na koniec roku. W środę podczas telekonferencji z branżą spożywczą stwierdziła jednak, że danina zacznie obowiązywać, zgodnie z wcześniejszymi planami, od 1 lipca 2020 r.

5. Koronawirus w sklepach Biedronki i Rossmanna na Dolnym Śląsku. Pracownicy w kwarantannie
Kobieta, u której potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2, robiła wcześniej zakupy w kilku marketach w Oławie. Pięćdziesięciu pracowników zostało wysłanych na kwarantannę

6. Piotr i Paweł a koronawirus. Rozprawy w przedmiocie zatwierdzenia układów z wierzycielami odroczone
Nie odbyły się zaplanowane pierwotnie na środę 25 marca rozprawy w przedmiocie zatwierdzenia układów zawartych z wierzycielami przez spółki Piotr i Paweł, Grupa Piotr i Paweł oraz Piotr i Paweł Detal. Przyczyną jest wdrożenie w Sądzie Rejonowym Poznań-Stare Miasto w Poznaniu specjalnych procedur bezpieczeństwa w związku z pandemią koronawirusa.

7. Z dnia na dzień handel traci na pandemii. Ruch nawet o połowę mniejszy niż tydzień wcześniej
Podczas dwutygodniowej „kwarantanny narodowej” ruch w sklepach stacjonarnych średnio zmniejszył się o blisko 50 proc., porównując tydzień do tygodnia. Najbardziej spadł w hipermarketach, w sieciach cash&carry i w sklepach convenience – wszędzie o ponad połowę. Poniżej 50 proc. mniej wizyt odnotowały też dyskonty i supermarkety. Z kolei na stacjach paliw ruch obniżył się o nieco ponad 40 proc., a w aptekach – o prawie 50 proc.

8. Carrefour wprowadza gwarancję niezmiennych cen we wszystkich sklepach w Polsce
Carrefour Polska zdecydował o wprowadzeniu gwarancji niezmiennych cen na 150 produktów marki własnej. Działanie to daje klientom pewność, że w każdym sklepie z logo Carrefour w Polsce kupią oni popularne produkty codziennego użytku w stałej, niezmiennej cenie.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Zapracowana 05.11.2020

    Jakie dodatki dla pracowników biedronki? Pracuję tam, a pierwsze słyszę, że mają coś dołożyć. Chyba tylko pracy nam dołożą, jak zwykle.

  • agniecha malinka 02.04.2020

    APELUJĘ DO RZĄDU ws podatku do cukru - Nie idź tą drogą premierze Morawiecki. I ty - Dudo prezydencie.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.