07.03.2020/10:07

TOP wiadomości tygodnia: Żabka, Biedronka, Piotr i Paweł, Spar, Kaufland, Netto, GK Specjał

W tle działań mających zapobiec epidemii koronawirusa w Polsce sieci handlowe prowadzą działalność biznesową. Biedronka pracuje nad planem uruchomienia kas automatycznych, Żabka niebawem otworzy nanosklep, Carrefour i E.Leclerc chwalą się wynikami i planami na przyszłość, a Krzysztof Tokarz z GK Specjał mówi o polskim rynku hurtowym. W tym tygodniu z pisaliśmy również o zwolnieniach w Tesco, układzie Piotr i Pawła z wierzycielami i referendum strajkowym w Kauflandzie. Mijający tydzień to nie tylko koronawirus, choć na niego sklepy również się przygotowują.

Żabka startuje z testami autonomicznego nanosklepu i ma problem z franczyzobiorcami

Testy autonomicznego sklepu Żabki

W Poznaniu rusza pilotaż pierwszego nanosklepu sieci Żabka - ustalił portal wiadomoscihandlowe.pl. Już wczesną wiosną pracownicy Żabki, a potem klienci będą mogli skorzystać z naszpikowanej nowoczesnymi technologiami placówki handlowej, w której nie będzie kasjerów.

Kolejne starcie franczyzobiorcy z Żabką, tym razem na antenie radia. Komentuje poseł Lewicy

Jeśli chodzi o umowy sieci Żabka z franczyzobiorcami to uważamy, że są one bardzo nietransparentne, niejasne. Niesprawiedliwością jest to, że Żabka wykorzystuje swoją dominującą pozycję – wskazała Agnieszka Nowak, była franczyzobiorczyni sieci Żabka, na antenie „Polskiego Radia Lublin”.

Biedronka z gigantycznym planem inwestycji w kasy samoobsługowe! Ponad 1 tys. sklepów w 2020

Sieć Biedronka znalazła odpowiedź na problem ze znalezieniem pracowników do swoich sklepów. Jak ustalił portal wiadomoscihandlowe.pl, dyskonter wdroży w 2020 r. kasy samoobsługowe w co trzecim sklepie i na koniec grudnia będzie je posiadać w ok. 1150 placówkach na ok. 3100.

E.Leclerc notuje mocne wzrosty w Polsce. Sprzedaż sieci przekroczyła 3 mld zł

Sprzedaż sieci E.Leclerc w Polsce wzrosła z 2,91 mld zł w 2018 r. do 3,1 mld zł na koniec roku 2019, co oznacza wzrost o 6,5 proc. rok do roku. To ważny moment w historii firmy, która po raz pierwszy w dwudziestopięcioletniej historii funkcjonowania w Polsce przekroczyła granicę 3 mld zł obrotów.

Carrefour z ambitnym planem rozwoju sieci sklepów convenience na 2020 r.

Carrefour kontynuuje dynamiczny rozwój sklepów w formacie convenience. Sieć rozpoczęła pierwszy miesiąc 2020 roku od uruchomienia w stolicy cztery sklepy franczyzowe jednego dnia. Łącznie od początku roku Carrefour otworzył 10 sklepów w formacie franczyzowym i planuje uruchomienie ok. 100 sklepów.

Wierzyciele Piotra i Pawła poparli propozycje układowe!

Poniedziałek okazał się znakomitym dniem dla Piotra i Pawła oraz jego inwestora, czyli południowoafrykańskiej Spar Group. Wierzyciele trzech spółek tworzących polską supermarketową sieć poparli propozycje układowe złożone przez zarząd detalisty. Tym samym doszło do zawarcia trzech układów, co otwiera drogę do ich zatwierdzenia przez sąd - a to może nastąpić już 25 marca.

Spar Group zarządza już siecią 210 sklepów w Polsce!

Jeszcze pod koniec lutego Spar Group z RPA zarządzało siecią około 60 sklepów w Polsce. Teraz placówek jest już ponad 210. To głównie efekt wdrażania w życie porozumienia z dawnym operatorem szyldu w Polsce, czyli spółką Joker TNC (dawne Spar Polska z Grupy Bać-Pol), kończącego wielomiesięczny spór o to, kto ma prawo do rozwoju znaku Spar w Polsce.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.