06.03.2021/08:51

TOP10 informacji tygodnia: Biedronka, Amazon, Allegro, Stokrotka, Hebe, Rohlik i Poczta Polska

W tym tygodniu na rynku handlowym było gorąco. Właściciel Biedronki, firma Jeronimo Martins, przedstawiła swoje wyniki finansowe za 2020 rok, wystartowała wreszcie platforma Amazon.pl, a Allegro zapowiedziało budowę własnej sieci maszyn paczkowych, tuż po prezentacji swoich osiągnięć za zeszły rok. Poza tym Netto uzyskało zgodę na przejęcie ośmiu sklepów Tesco, Stokrotka ma już 730 sklepów, a Hebe przymierza się do instalacji kas samoobsługowych we wszystkich drogeriach.

  1. Właściciel Biedronki opublikował wyniki finansowe. Zarząd firmy opowiedział o planach na 2021 rok

Biedronka widzi potencjał do rozwoju w Polsce jeszcze przez minimum dekadę

Jeronimo Martins nie będzie pracować nad nowym formatem sklepu spożywczego dedykowanego polskiemu rynkowi, ponieważ jest przekonane, że Biedronka może rosnąć w naszym kraju jeszcze co najmniej przez 10 lat.

Pandemia opóźniła ekspansję zagraniczną Biedronki. Prezes Jeronimo Martins: Plany są aktualne

Pedro Soares dos Santos, prezes Grupy Jeronimo Martins, zapewnia, że plany ekspansji grupy na rynkach innych niż polski pozostają aktualne, jednak przesunęły się w czasie ze względu na pandemię COVID-19. Za sześć miesięcy firma ma podjąć decyzję, co dalej w tym temacie.

Mimo podatku handlowego, Biedronka chce zachować zarówno konkurencyjność, jak i rentowność EBITDA

Jesteśmy przygotowani, by – mimo wejścia w życie podatku od sprzedaży detalicznej – walczyć o zachowanie konkurencyjności, z jednoczesnym utrzymaniem rentowności na zpoziomie EBITDA. Chcemy też utrzymać wysokie tempo ekspansji. Duży potencjał wzrostu widzimy w sklepach mniejszego formatu – wyjaśniała podczas czwartkowej telekonferencji Ana Luisa Virginia, dyrektor finansowa Jeronimo Martins.

W 2021 r. Biedronka zainwestuje ok. 420 mln euro. Operator chce utrzymać szybkie tempo rozwoju i modernizacji sieci

Grupa Jeronimo Martins chce w 2021 roku przeznaczyć na inwestycje 700 mln euro. 60 procent tej kwoty, czyli ok 420 mln euro ma trafić do Polski i wesprzeć rozwój sieci Biedronka i Hebe.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.