07.11.2018/13:24

Trójgłowy Smok – Amazon planuje otwarcie dwóch (!) nowych kwater głównych

Od ponad roku Amazon poszukuje lokalizacji dla swojej drugiej, obok Seattle, kwatery głównej. Okazało się, że nawet w USA nie jest łatwo znaleźć miasto, przygotowane na przyciągnięcie 50 tys. wysokopłatnych specjalistów. W związku z tym amerykański moloch planuje otwarcie dwóch (!) nowych central – informuje serwis USA Today.

Dwa źródła mające wgląd w procedury Amazona, zmierzające do wyboru lokalizacji nowej kwatery głównej koncernu, potwierdziły serwisowi USA Today, że zapadła decyzja o budowie dwóch nowych central, które będą funkcjonowały równolegle z obecną siedzibą firmy w Seattle. Amazon stanie się zatem trójgłowym smokiem.

Problem z wyborem miasta-gospodarza nowej siedziby polega na tym, że musi ono być gotowe na przyjęcie 50 tys. świetnie opłacanych specjalistów high-tech i musi zaoferować im wystarczająco atrakcyjne warunki bytowe. Okazuje się, że nawet w Stanach Zjednoczonych nie jest łatwo o taką lokalizację, a koncern bardzo potrzebuje ogromnej liczby nowych fachowców. W tej sytuacji Amazon, znany z umiejętności szybkiej zmiany decyzji na podstawie danych i faktów, postanowił rozdzielić nową kwaterę główną pomiędzy dwie lokalizacje – relacjonuje USA Today.

Według pogłosek, obecnie rozważane są Północna Wirginia i Nowy Jork.

Amazon ogłosił, że poszukuje lokalizacji pod nową siedzibę, we wrześniu 2017 r. To inwestycja rzędu 5 mld dolarów, w której zatrudnienie znajdzie 50 tys. pracowników, ze średnimi zarobkami rzędu 100 tys. dolarów rocznie. Nic dziwnego, że większe i mniejsze miasta z całych Stanów Zjednoczonych, ale też z Meksyku i Kanady, popadły w amok. W ciągu pięciu tygodni zgłosiło się 238 chętnych miejscowości. W styczniu Amazon ogłosił, że w dalszych planach będzie brał pod uwagę 20 lokalizacji, w tym 19 miast w USA i kanadyjskie Toronto.

Źródło: usatoday.com

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.