30.01.2018/10:28

Trwa budowa drugiego CH Atut w Krakowie

Przy ul. Bunscha w Krakowie trwa budowa drugiego w tym mieście centrum handlowego Atut.

Prace trwają od września ub.r. Deweloper, firma KG Group, planuje otwarcie galerii w II połowie 2018 roku. Obiekt będzie funkcjonował w sąsiedztwie osiedla Europejskiego w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Ruczaj.

W bezpośrednim pieszym zasięgu obiektu znajduje się 30 tys. osób, ale już do 10 min. jazdy samochodem liczba ta rośnie do 150 tys. potencjalnych klientów.
Koncepcję architektoniczną obiektu opracowało biuro projektowe BRK S.A. z Krakowa, a generalnym wykonawcą jest firma RE-Bau.

Atut Ruczaj to obiekt handlowy typu convenience, przeznaczony na szybkie i komfortowe zakupy. Na 6800 mkw. powierzchni najmu zlokalizowanych będzie ok. 13 lokali handlowo-usługowych, a na parkingu znajdującym się przed obiektem znajdzie się miejsce na około 145 pojazdów.

– W bezpośrednim sąsiedztwie Atut Ruczaj nie działa żaden większy obiekt handlowy – budowany Atut będzie pierwszym centrum z kompleksową ofertą handlową, zaspokajającą codzienne potrzeby zakupowe okolicznych mieszkańców. Wśród najemców znajdą się m.in. Lidl, Pepco, Rossmann, apteka Ziko, a także cukiernio-piekarnia Buczek. Tenant mix uzupełni elektromarket oraz sklepy modowe. Aktualnie trwają negocjacje z kolejnymi najemcami – mówi Krzysztof Gaczorek, prezes zarządu KG Group. Za komercjalizację Atut Ruczaj odpowiada firma BOIG Property Consulting.

Sześć obiektów pod wspólną nazwą Atut działa już w Sosnowcu, Łodzi, Jaworzu, Węgrzcach k/Krakowa, Pruszkowie i w Krakowie przy ul. Grażyny. Planowane są także kolejne inwestycje na terenie Krakowa: poza Atut Ruczaj będą to Atut Złocień, Atut Bielany oraz obiekt Suchej Beskidzkiej. Centra handlowe Atut powstają na terenie gęsto zaludnionych osiedli, w zamożnych strefach czy przy głównych szlakach komunikacyjnych miast. Format każdego obiektu dostosowany jest do potrzeb zakupowych okolicznych mieszkańców.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.