26.05.2017/10:30

Mariusz Świtalski, twórca Biedronki, Eurocashu i Żabki będzie sprzedawał... maszyny górnicze

Czerwona Torebka, spółka kontrolowana przez Mariusza Świtalskiego i jego syna Mateusza, poinformowała w komunikacie giełdowym o przejęciu za 302,8 mln zł od Mans-Trade kompletu fabrycznie nowych urządzeń górniczych z zamiarem ich dalszej odsprzedaży. Handel tego typu urządzeniami to zupełnie nowy obszar działalności dla Świtalskich.

Transakcja zawarta przez Czerwoną Torebkę wywołała w czwartek zdziwienie na warszawskiej giełdzie. Mimo to akcje firmy, która swego czasu rozwijała projekty Dyskontów Czerwona Torebka, sklepów convenience Małpka Express i kontrolowała sklep internetowy Merlin.pl, zdrożały o ok. 21 proc. Akcjonariusze liczą na to, że kupione urządzenia uda się odsprzedać z zyskiem.

Maszyny górnicze przejęte zostały nie przez tyle przez spółkę Czerwona Torebka SA, co przez jej dziewięć spółek zależnych. Co dokładnie kupiła Czerwona Torebka? Kompleks przenośników taśmowych dla kopalń odkrywkowych kopalin przemysłowych firmy Sandvik, na który składa się 18 przenośników taśmowych, w których skład wchodzi 10 dozowników, napędy i bębny.

W drugim komunikacie wydanym w bieżącym tygodniu Czerwona Torebka poinformowała o rozpoczęciu negocjacji z Merlin Group ws. sprzedaży 100 proc. akcji spółki Magus, która znajduje się w upadłości układowej. Transakcja ta ma na celu przejęcie przez Merlin Group praw do znaku towarowego merlin.pl.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Adrian123 10.08.2017

    najlepsze maszyny górnicze ma Patentus http://www.patentus.eu/maszyny-gornicze - mają wieloletnie doświadczenie w produkcji, cały czas też pracują nad ich udoskonaleniem. Myślę, że o takim producencie powinno się wspominać i brać go jako przykład

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.