02.12.2016/12:56

Ty Fundujesz Dobro - relacja z gali

We wtorek 22 listopada w warszawskim Teatrze Kamienica odbyła się 3. Gala Charytatywna "Ty Fundujesz Dobro", podczas której miał miejsce finał trzeciej edycji konkursu Top For Dog, najważniejszego konkursu branży kynologicznej.

Gala, w której udział wzięło ponad 300 osób, rozpoczęła się od spełnienia marzenia Łukasza Białousa - chorego chłopca, którego największym pragnieniem było zdobycie miłości przyjaciela. Psa rasy Cavalier King Charles Spaniel, wręczyli Łukaszowi Edyta Herbuś oraz przedstawiciel firmy Maxi Zoo (fundator pieska).

Widownia hojnie wsparła w akcji sms-owej Fundację Węgielek, która od 2012 roku zajmuje się niesieniem pomocy zwierzętom, które padły ofiarami ludzkiej bezmyślności i okrucieństwa, zapewniając im stałą opiekę lekarzy weterynarii.

Firma Spectrum Brands, właściciel marki IAMS przekazała voucher na 999 kg karmy suchej IAMS na rzecz bezdomnych zwierząt ze schroniska w Kaliszu. Partnerem inicjatywy, jest jedyna w swoim rodzaju akcja charytatywna prowadzona przez Master Chef 4dogs, w której czynnie uczestniczą szefowie kuchni znani z programów m.in. Master Chef czy Hell’s Kitchen. W ten wieczór goście mieli okazję degustacji potraw przygotowanych przez Master Chef 4dogs.

Na co dzień to oni pomagają – a dziś sami potrzebują pomocy dla swoich podopiecznych. Ratownicy z Jednostki Ratownictwa Specjalistycznego OSP we Wrocławiu zbierali pieniądze na nowe auto. Jak sami mówią, zrobili to nie dla siebie, a dla swoich czworonożnych strażaków – ratowników. Za pośrednictwem strony pomagam.pl/autodlapsow udało się do tej pory zebrać około 145 000 zł.

Druga część gali miała charakter oskarowy; była dedykowana finałowi i laureatom konkursu Top For Dog 2016.

Celem konkursu Top For Dog jest nagrodzenie tych produktów i usług  dla psów, które w znaczący sposób wyróżniają̨ się̨ na rynku dzięki walorom jakościowym i użytkowym, jak również kształtują trendy na tym rynku, poprzez swoją innowacyjność.

- Z roku na rok wzrasta zainteresowanie konkursem. W tym roku ocenie zostało poddanych w 15 kategoriach, 74 produktów dla psów,  plus  sklepy stacjonarne i internetowe, kliniki weterynaryjne, sportowiec roku, inicjatywa społeczna. Zgłoszenia do trzeciej edycji konkursu Top for Dog, zasługują na miano najlepszych na rynku - powiedziała Nina Gowin, pomysłodawczyni i organizatorka konkursu i gali, wydawca dwumiesięcznika „Dog&Sport”

Całość wydarzenia uświetnił występ skrzypaczki Agnes Violin i jej diamentowych elektrycznych skrzypiec.

Galę poprowadził Jarosław Milner, aktor i prezenter radiowy, wielki miłośnik zwierząt, mający na swoim koncie udział w licznych akcjach charytatywnych na rzecz zwierząt, m.in.: „Zerwijmy łańcuchy”, „Projekt Zwierzaki”, „Serce dla Zwierząt”  i  „Gwiazdy na Paluchu”.

Do czynienia dobra i pomocy czworonożnym przyjaciołom przyłączyły się swoimi działaniami: Agnieszka Włodarczyk, jurorka konkursu Top for Dog, Emilian Kamiński, Edyta Herbuś, Dawid Zawadzki, Andrzej Supron, Kasia Nova, Ilona Adamska, Karolina Pilarczyk, Eliza Gwiazda i Winicjusz Rzymyszkiewicz.

"Wiadomości Handlowe" były jednym z patronów medialnych gali.

Materiał dostarczony przez organizatora wydarzenia.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.